Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Podejrzany o atak DDoS z World of Warcraft został aresztowany

Jakub T.

26 września 2019

Blizzard, twórca World of Warcraft Classic, ujawnił, że osoba podejrzana o organizację zakłócającego ataku DDoS (Distributed Denial of Service) przeciwko serwerom gier, została aresztowana.

Ognisty golem z płomieniami przy głowie uformowanymi w kształt rogów, dzierżący wielki młot bojowy

W poście na forum Blizzarda, menedżer społeczności Kaivax powiedział graczom, że podejrzany sprawca został zidentyfikowany i aresztowany. „Zaraz po rozpoczęciu ataków Distributed Denial of Service przeciwko naszej usłudze gier zespół bezpieczeństwa Blizzard pracował przez całą dobę z lokalnymi i międzynarodowymi organami ścigania, aby znaleźć źródło DDoS. W ciągu kilku dni władze były w stanie skutecznie zidentyfikować i aresztować podejrzanego. ”

Blizzard nie podał żadnych danych dotyczących tożsamości aresztowanej osoby ani kraju, w którym się zatrzymała. Wiemy jednak, że zespół obsługi klienta Blizzarda potwierdził, że jego serwery zostały zaatakowane 7 września, testując cierpliwość niektórych graczy, którzy zostali nieoczekiwanie odłączeni od gry i nie mogli się ponownie połączyć. Podobno na Overwatch miał również wpływ atak DDoS, w wyniku którego niektórzy użytkownicy zostali wylogowani z gier i nie mogli zalogować się ponownie. W tym czasie konto na Twitterze o nazwie UKDrillas twierdziło, że jest odpowiedzialne za atak na Blizzarda, a także atak DDoS, który na krótko przeciążył Wikipedię. Zanim Twitter zablokował swoje konto, UKDrillas opublikował serię tweetów chwalących się jego atakami. Wskazówki pozostawione przez UKDrillas – i wykraczają poza fakt, że mają „UK” w obsłudze konta – zdecydowanie sugerują, że ktokolwiek stał za kontem (a zatem prawdopodobnie jest odpowiedzialny za ataki DDoS) ma siedzibę w Wielkiej Brytanii.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Jeśli Blizzard ma rację, a policja aresztowała osobę odpowiedzialną za ataki DDoS przeciwko World of Warcraft Classic, to z pewnością nie chciałbym znaleźć się na miejscu podejrzanego. Wiele ataków DDoS nie jest szczególnie wyrafinowanych i mogą być popełniane przez złośliwie nastawionych graczy, którzy stosunkowo łatwo popisują się przed znajomymi. Ale straty finansowe i niedogodności spowodowane atakiem DDoS mogą być znaczne, a w przeszłości czasami powodowano uwięzienie sprawców na wiele lat.

Możesz pomyśleć, że to łatwe. Możesz pomyśleć, że to zabawne. Możesz myśleć, że jest mało prawdopodobne, abyś kiedykolwiek został zidentyfikowany i postawiony przed sądem. Ale jeśli zostaniesz złapany i uznany za winnego, istnieje szansa, że wyrok, który otrzymasz, rzuci cień na resztę twojego życia. Będziesz miał mnóstwo czasu na zastanowienie się, czy naprawdę było warto. Nie rób tego


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy