Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogPhishing

Ponad 2,6 mln ataków phishingowych zbadanych przez brytyjski urząd skarbowy na przestrzeni trzech lat

Maciej Markowski

27 czerwca 2019

Brytyjski urząd skarbowy (Urząd Skarbowy i Celny Jej Królewskiej Mości) rozpatruje skargi podatników na gwałtowny wzrost liczby ataków phishingowych. Jak wynika z raportu magazynu Infosecurity, od momentu wdrożenia w 2016 r. mechanizmu DMARC, którego celem jest zapewnienie dodatkowej ochrony poczty elektronicznej, urząd zdołał przechwycić i zablokować 300 milionów wiadomości phishingowych. 

Według raportu brytyjskiego think tanku Parliament Street, podatnicy w tym kraju nadal stanowią jedną z grup najczęściej wybieranych jako cel ataków. Jak podaje Parliament Street na podstawie złożonego wniosku o dostęp do informacji publicznych, w ciągu ostatnich trzech lat obrotowych urząd przyjął ponad 2,6 mln zgłoszeń w sprawie ataków phishingowych — w tym wiadomości e-mail z informacjami o rzekomych rabatach, połączeń telefonicznych i wiadomości tekstowych.

Mimo iż najgorszym rokiem pod względem liczby ataków był rok obrotowy 2016/2017, liczba ataków w roku 2018/2019 wzrosła o 15% w stosunku do roku poprzedniego (w którym tymczasowo spadła). Badania wykazały, że na popularności straciły oszustwa realizowane za pośrednictwem wiadomości tekstowych — ich liczba spadła o 50% pomiędzy rokiem 2016/2017 a 2018/2019. Z drugiej strony, odnotowano ogromny wzrost skali oszustw w postaci połączeń telefonicznych — z 407 zgłoszeń w roku 2016/2017 do 104 774 w roku 2018/2019.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Jeszcze kilka lat temu hakerzy nie musieli się zbytnio wysilać, aby przeniknąć do sieci i uzyskać dostęp do zastrzeżonych informacji bądź wykraść dane finansowe, dane uwierzytelniające lub hasła. Podatnicy bardzo łatwo sami udostępniali podobne informacje, co zmieniło się dopiero w roku 2016. Jak jednak wynika z raportu, wskaźnik powodzenia jest nadal niższy niż 1%.


Autor


Maciej Markowski

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy