Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogZagrożenia Internetowe

Poważne luki w zabezpieczeniach routerów i urządzeniach NAS

Jakub T.

27 września 2019

Badacze oceniający stan bezpieczeństwa 13 routerów i urządzeń pamięci masowej podłączonych do sieci, wykryli 125 luk w zabezpieczeniach, z których niektóre można zdalnie wykorzystać bez uwierzytelniania. Prawie wszystkie przetestowane gadżety miały co najmniej jedną lukę w zabezpieczeniach, z której zdalny atakujący mógł uzyskać dostęp do panelu administracyjnego.

Eksperyment jest powtórzeniem badania SOHOpelessly Broken z 2013 r., Kiedy firma konsultingowa Independent Security Evaluators (ISE) znalazła 52 nowe luki w 13 routerach małego biura / domowego biura (SOHO) i punktach dostępu bezprzewodowego. Odkrycie to zapoczątkowało tytułowy konkurs hakerski na konferencji DEF CON. Najnowsze badania koncentrowały się na produktach różnych producentów przeznaczonych zarówno dla przeciętnego konsumenta, jak i dla przedsiębiorstw. Uwzględniono urządzenia znanych i renomowanych marek. Wśród nich są Synology, Asus, Zyxel, Seagate, QNAP, Lenovo i Xiaomi. Niektóre gadżety zostały wcześniej ocenione przez naukowców.

Na 12 testowanych podłączonych urządzeniach naukowcy uzyskali dostęp z najwyższym poziomem uprawnień, co przekłada się na przejęcie pełnej kontroli nad celem. Należy zauważyć, że cele miały najnowsze obsługiwane publicznie dostępne oprogramowanie układowe, a eksperyment przeprowadzono w konfiguracji „od razu po wyjęciu z pudełka” z zalecanymi ustawieniami zabezpieczeń. „Na przykład serwery NAS zazwyczaj włączają protokoły udostępniania plików, a routery mogą włączać usługi takie jak UPnP, które zostały zaprojektowane w celu ułatwienia komunikacji między urządzeniami wewnątrz sieci”, wyjaśniają naukowcy , dodając, że próbowali naśladować zachowanie normalnego użytkownika, który zwykle polega na konfiguracji wykonanej podczas początkowej konfiguracji.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

W swoich wysiłkach ewaluatorzy podzielili proces oceny na cztery etapy, które obejmowały jak najlepsze poznanie celu, nauczenie się jego aktywnych usług i mapowanie powierzchni ataku, uzyskanie dostępu i zakończyło się opracowaniem exploita. Nacisk położono na usługi dostępne w sieci, ponieważ celem był zdalny kompromis. Aby wykazać ważność swoich odkryć, naukowcy stworzyli kod sprawdzający koncepcję (PoC), który pokonuje środki bezpieczeństwa producentów. Zostało to udostępnione producentom, wielu z nich uznało luki w zabezpieczeniach i współpracowało z ISE w celu złagodzenia tych problemów.

Ryzyka uwidocznione w tych badaniach pokazują, że środki kontroli bezpieczeństwa, zastosowane przez producentów w swoich produktach, są niewystarczające, aby powstrzymać hakerów. Uzupełniające rozwiązania bezpieczeństwa, które chronią obwód sieci lokalnej (w tym nasz własny Bitdefender BOX), są na razie najlepszą szansą, aby zapobiec włamywaniu się zdalnych stron do lokalnych przewodów i wzmocnić ustawienia bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń w sieci.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy