Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

13 października 2022

Prorosyjska grupa przestępcza o nazwie KillNet twierdzi, że stoi za znaczącym atakiem typu rozproszona odmowa usługi (DDoS), który dotknął kilka głównych lotnisk w Stanach Zjednoczonych.

komputer

Ataki DDoS mogą sparaliżować usługi online i wpłynąć na ich dostępność dla konsumentów, jeśli firma obsługująca te usługi nie podejmie odpowiednich środków ostrożności. Grupa, która przyznała się do tego ostatniego ataku, przeprowadziła podobne ataki w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Europie. To prorosyjska grupa haktywistów, której celem jest stworzenie jak największego chaosu.

Według raportu Bleeping Computer, wpłynęło to na strony internetowe wielu lotnisk, w tym międzynarodowego lotniska Hartsfield-Jackson w Atlancie (ATL), międzynarodowego lotniska w Los Angeles (LAX), międzynarodowego lotniska Chicago O’Hare (ORD), międzynarodowego lotniska Orlando (MCO). ), międzynarodowy port lotniczy Denver (DIA), międzynarodowy port lotniczy Phoenix Sky Harbor (PHX) i kilka innych.

W jakim celu KillNet przeprowadził atak

Celem jest uniemożliwienie ludziom łączenia się ze stronami internetowymi, co może wpływać na interakcje klientów z liniami lotniczymi. Same loty nie zostały naruszone, ale jeśli to się utrzyma, spowoduje to poważne problemy.

KillNet przeprowadził liczne ataki od początku wojny na Ukrainie. Tylko w ciągu pierwszych kilku miesięcy po rosyjskiej inwazji, w samej Europie celem ataków było ponad 30 europejskich lotnisk.

W rzeczywistości nie jest to pierwszy przypadek, gdy KillNet zaatakował lotnisko w USA. Pod koniec marca międzynarodowe lotnisko Bradley w Connecticut (KBDL/BDL) stało się celem ataku DDoS.

Ataki te po prostu zalewają połączenia przychodzące do określonej usługi online, spowalniając ją lub całkowicie uniemożliwiając dostęp.

Ochroń się przed oszustami

Blog o cyberbezpieczeństwie

Bitdefender Total Security

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy