Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogZagrożenia Internetowe

Przejęcie inteligentnego telewizora marki Supra: wyświetlanie fałszywych ostrzeżeń (lub dowolnych innych treści)

Maciej Markowski

27 czerwca 2019

Inteligentne urządzenia miewają dziś spore problemy z udowodnieniem swojej „inteligencji” — zwłaszcza gdy mówimy o ich bezpieczeństwie. Najnowszy dowód takiego stanu rzeczy przedstawił łowca błędów, który odkrył wadę pozwalającą przestępcom przechwycić strumień wideo w telewizorach Supra Smart Cloud TV.

Wyobraźcie sobie następującą sytuację: siedzicie wygodnie na kanapie, oglądając najnowszą część Johna Wicka, gdy nagle telewizor zaczyna emitować sygnał alarmowy. Tego właśnie zdołał dokonać Dhiraj Mishra w swoim dowodzie koncepcji (film poniżej) — z tą różnicą, że zamiast filmu z Keanu Reevesem wybrał przemówienie Steve’a Jobsa.

Jak wyjaśnia Mishra na swoim blogu, omawiana luka w zabezpieczeniach (CVE-2019-12477) dotyczy funkcji openLiveURL i pozwala hakerom w sposób lokalny przesłać na telewizor fałszywą transmisję wideo — bez jakiegokolwiek uwierzytelniania.

Mishra natrafił na błąd w kodzie źródłowym urządzenia i postanowił wypróbować różne metody, aby go wykorzystać. Dzięki indeksowaniu aplikacji i odczytywaniu po kolei każdego żądania, blogger był w stanie wyzwolić pożądane działanie.

„W momencie gdy zwykły użytkownik ogląda film na swoim telewizorze, hakerzy mogą zdalnie wyzwolić lukę, która zapewnia dostęp do plików — tak aby uzyskać pełną kontrolę nad telewizorem, w tym możliwość wyświetlenia dowolnej treści” — wyjaśnia łowca błędów w rozmowie z serwisem The Register. „Atakujący może przesłać na telewizor dowolną fałszywą wiadomość alarmową, w tym nawet komunikat na wzór tego z filmu ‚Noc oczyszczenia’”. 

Mishra nie był w stanie skontaktować się z dostawcą telewizora, w związku z czym luka nadal nie została usunięta.


Autor


Maciej Markowski

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy