Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w InternecieBlogCiekawostkiMedia SpołecznościowePhishingPoradnikiRansomwareWirusyWycieki Danych

Przewodnik po ubezpieczeniach cybernetycznych na rok 2022

Damian S

9 marca 2022

Rynek ubezpieczeń cybernetycznych twardnieje i staje się bardziej dojrzały wraz z upływem lat, a rynek zmienia się i dostosowuje do nowych trendów i punktów danych. Oznacza to, że firmy, które rozważają zakup ubezpieczenia cybernetycznego, będą musiały nadążyć za zmieniającym się rynkiem i dostosować się.

Grafika parasola

Ostatnie zmiany mają wpływ na ceny ubezpieczeń cybernetycznych, wymagania, które organizacje muszą spełnić, a także technologię i rozwiązania cyberbezpieczeństwa, które mogą mieć wpływ na koszt ubezpieczeń cybernetycznych dla organizacji.

Pokażemy Ci, co musisz wiedzieć o najnowszych trendach i zmianach w ubezpieczeniach cybernetycznych, a także o tym, jak XDR, zaawansowane narzędzia do wykrywania i reagowania oraz usługi MDR mogą odgrywać rolę, aby lepiej umożliwić Ci inteligentne nabywanie ubezpieczenia cybernetycznego.

Szybki przegląd ubezpieczeń cybernetycznych

Krótko mówiąc, ubezpieczenie cybernetyczne to usługa, która może pomóc zrównoważyć niektóre koszty związane z naruszeniem danych lub naruszeniem bezpieczeństwa cybernetycznego. Naruszenie lub ujawnienie danych może być kosztowne i to nie tylko z powodu utraty lub narażenia na szwank danych. W zależności od powagi kompromisu firma może ponieść duże koszty związane z:

Firma może być zmuszona do sprowadzenia osób trzecich i śledczego

działania naprawcze i koszty po odzyskaniu, takie jak zapewnienie dotkniętym osobom ochrony przed kradzieżą tożsamości, są podejmowane na koszt firmy.
Dlatego w 2020 r. naruszenie danych kosztowało średnio 4,24 mln USD.

Jednak ubezpieczenie cybernetyczne ma na celu zrekompensowanie wielu wymienionych powyżej kosztów za niewiarygodnie niską cenę w porównaniu z tym, ile naruszenie danych często kosztuje przeciętną firmę. Podczas gdy koszty zwykle rosną w zależności od wielkości organizacji, małe firmy to te, które prawdopodobnie najbardziej skorzystają na ubezpieczeniu cybernetycznym; koszt ubezpieczenia cybernetycznego będzie prawdopodobnie niski, a środki na zarządzanie kosztami naruszenia będą ograniczone.

Zasadniczo uważamy, że większość, jeśli nie wszystkie, organizacje mogą odnieść korzyści z posiadania ubezpieczenia cybernetycznego z wielu powodów, przy czym same korzyści finansowe są dobrym powodem.

Ostatnie wydarzenia w ubezpieczeniach cybernetycznych

Branża ubezpieczeń cybernetycznych w większości powstawała z korzyścią dla kupujących. Underwriterzy tradycyjnie mieli trudności z dokładną kwantyfikacją cyberryzyka. Ale w ostatnich latach widzimy oznaki twardnienia rynku.

Zwiększone kompromisy prowadzą do wyższych składek

Koszty ubezpieczenia cybernetycznego rosną w odpowiedzi na coraz częstsze naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego, naruszenia bezpieczeństwa danych i oprogramowanie ransomware. Wypłaty ransomware były szczególnie bolesnym tematem dla dostawców ubezpieczeń cybernetycznych. Skumulowane w zeszłym roku wypłaty za oprogramowanie ransomware przekroczyły poprzednie 10 łącznie.

Oprogramowanie ransomware komplikuje wypłaty z tytułu ubezpieczenia cybernetycznego

Nawet przy wyższych składkach firmy zajmujące się ubezpieczeniami cybernetycznymi ponoszą ogromne straty w wyniku wypłat ransomware. Być może dlatego oprogramowanie ransomware może w przyszłości nie być objęte ubezpieczeniem cybernetycznym. Ma to pierwszeństwo, ponieważ w zależności od tego, kto przeprowadził atak, włamanie się do oprogramowania ransomware może zostać sklasyfikowane jako akt wojny, który nie jest objęty ubezpieczeniem cybernetycznym.

Firmy muszą spełniać wymagania ubezpieczycieli cybernetycznych

Aby zapewnić sobie lepszą ochronę, ubezpieczyciele cybernetyczni mają teraz wymagania, które firmy muszą spełnić, zanim będą mogły zostać objęte ubezpieczeniem, co utrudnia zakup ubezpieczenia cybernetycznego. Wymagania różnią się w zależności od firm ubezpieczeniowych, ale oto niektóre z najczęstszych.

MFA/2FA: Uwierzytelnianie wieloskładnikowe lub uwierzytelnianie dwuskładnikowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania automatycznym atakom na kontach.
Zapora: jest to dość łatwe do wdrożenia rozwiązanie, które zmniejsza ryzyko zbyt łatwego ujawnienia sieci.

Wykrywanie oprogramowania antywirusowego/złośliwego oprogramowania: narzędzie antywirusowe może pomóc w zapobieganiu przedostawaniu się złośliwego oprogramowania lub innych form złośliwego kodu lub oprogramowania do środowiska.

EDR: Narzędzia do wykrywania i reagowania w punktach końcowych (EDR) mogą pomóc organizacjom wykryć nietypowe zachowanie, nieautoryzowane wejście, umożliwiając firmie szybką reakcję i zminimalizowanie szkód wyrządzonych przez potencjalny kompromis.

Inwestycja w cyberbezpieczeństwo może obniżyć składki

Ubezpieczyciele cybernetyczni zachęcają również firmy do dalszego wzmacniania i inwestowania w swoją postawę w zakresie cyberbezpieczeństwa, oferując zniżki na koszty ubezpieczenia. To dobra okazja dla organizacji, aby uzyskać wiele korzyści, inwestując w rozwiązania i technologie, które szybko stają się niezbędne w środowisku pełnym zagrożeń.

Chociaż rabaty są różne, a także co powoduje rabaty, organizacje powinny szukać rozwiązań do wykrywania i reagowania, rozwiązań do ochrony punktów końcowych, ochrony przed oprogramowaniem ransomware oraz dodatkowych narzędzi do monitorowania zasobów i sieci.

Jak organizacje mogą pozyskać ubezpieczenie cybernetyczne

Bitdefender prowadzi pomoc od początku do końca w ramach zapewnienia Tobie dostępu do rozwiązań odpowiednich dla firmy. Skontaktuj się tutaj.

Organizacjom, które chcą pozyskać ubezpieczenie cybernetyczne, zalecamy:

Upewnij się, że się kwalifikujesz: jeśli nie masz programu antywirusowego, zapory lub wdrożonej usługi MFA/2FA w całej organizacji, zacznij od tego. Rozpoczynając proces wyszukiwania, upewnij się, że spełniasz wszystkie wymagania wymienione przez ubezpieczyciela cybernetycznego.

Rozważ rozwiązanie XDR: Rozszerzone wykrywanie i reagowanie (XDR) to rozwiązanie EDR działające w chmurze, które zapewnia podobne usługi wykrywania i reagowania jak EDR, ale zawiera również informacje telemetryczne i sieciowe, które zapewniają lepszy ogólny obraz stanu bezpieczeństwa organizacji. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa organizacji może to również obniżyć miesięczny koszt ubezpieczenia cybernetycznego.

Rozwiązania MDR mogą pomóc w ubezpieczeniach cybernetycznych: Organizacje mogą teraz współpracować z dostawcami oferującymi usługi zarządzanego wykrywania i reagowania (MDR). Rozwiązania MDR różnią się w zależności od firmy, ale zwykle zapewniają całodobowe wsparcie w zakresie cyberbezpieczeństwa, dają dostęp do SOC (centrum operacji bezpieczeństwa) i angażują się w proaktywne polowanie na zagrożenia i analizę zagrożeń, aby powstrzymać ataki i szybko reagować w przypadku włamania.

Wielu dostawców usług MDR włącza technologię i rozwiązania w ramach swojej oferty usług, a obecnie oferuje w ramach swoich usług ubezpieczenie cybernetyczne. Jest to o wiele bardziej praktyczne podejście do uzyskania ubezpieczenia cybernetycznego i może zaoszczędzić czas i wysiłek liderów w wyborze odpowiedniego ubezpieczyciela cybernetycznego i upewnieniu się, że ich organizacja jest do tego dobrze przygotowana.

Ucz się więcej
Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Bitdefender na naszych webinarach

Przydatne linki – ochroń się przed Cyberzagrożeniami

Bitdefender dla biznesu

Webinaria

Marken – blog o cyberbezpieczeństwie


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy