Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

„Psycho” dokonał napadu na kryptowalutę

Jakub T.

15 października 2019

Domniemany haker pojawił się w amerykańskim sądzie federalnym, aby odpowiedzieć na zarzuty związane z kradzieżą co najmniej 1,4 mln USD kryptowaluty w grudniu 2017 r.

Duży biały napis psycho na tle czerwonych napisów w szesnastkowym systemie liczbowym

Anthony Tyler Nashatka, mieszkaniec Nowego Jorku, jest oskarżany o spiskowanie w celu kradzieży funduszy z platformy wymiany kryptowalut EtherTelta. Zgodnie z aktem oskarżenia Nashatka (znany również jako „Psycho”) najpierw kupił dane osobowe CEO EtherDelty, Zachary’ego Coburna, na dark web. Mówi się, że Nashatka skontaktował się ze swoim brytyjskim wspólnikiem, Elliottem Guntonem, i opracował plan naruszenia bezpieczeństwa kont giełdy kryptowalut. Gunton rzekomo zastosował techniki socjotechniki, aby oszukać operatora telefonu komórkowego Coburna, aby po cichu przekierowywać połączenia na numer Google Voice pod kontrolą duo. Dzięki temu można było ominąć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na kontach internetowych Coburna, przesyłając e-maile, które pomagały ominąć wielowarstwową ochronę na innych kontach internetowych należących do szefa EtherDelty.

Nashatka rzekomo wykorzystał swoje nowe uprawnienia do ingerowania w ustawienia DNS EtherDelty, wysyłając użytkowników strony do fałszywej sklonowanej wersji strony internetowej giełdy kryptowalut oraz przechwytując poświadczenia konta i klucze prywatne. Na podstawie tych informacji rzekomo Nashatka i Gunton wycofali środki z setek rachunków kryptowalutowych. Mówi się, że jedna nienazwana ofiara pobrała 800 000 USD ze swojego konta EtherDelta i zdeponowała w portfelu kryptowaluty kontrolowanym przez Guntona i Nashatkę.

Jeśli Nashatka zostanie uznany za winnego wszystkich zarzutów, może zostać skazany na maksymalnie 40 lat więzienia i zostać ukarany grzywną w wysokości co najmniej 2,8 miliona dolarów.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

A co do Elliotta Guntona? Gunton został skazany na 20 miesięcy pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 509 000 USD przez sąd w Wielkiej Brytanii w sierpniu, po tym, jak przyznał się do sprzedaży usług hakerskich i skradzionych danych osobowych w celu szyfrowania. Wcześniej został skazany za udział w włamaniu do TalkTalk w 2016 roku .

Pod koniec września 2019 r. Policja brytyjska ujawniła, że sprzedała na aukcji ponad 240 000 funtów kryptowaluty, którą skonfiskowała od Guntona. Tymczasem rodzice Guntona również znaleźli się w trudnej sytuacji – po tym, jak przyznali, że pomogli synowi, przenosząc skradzioną kryptowalutę z zajętego portfela bitcoinów. Jakby rodzina Gunton nie miała wystarczająco dużo zmartwień, 19-letnia Elliott stoi teraz w obliczu zarzutów związanych z atakami na klientów EtherDelty.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy