Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogRansomware

Ransomware zaczyna brać na cel urządzenia IoT, prognozy MSP

Jakub T.

22 października 2019

Szybkie rozprzestrzenianie się IoT (Internet of Things) otworzyło drzwi dla nowych urządzeń oraz technologii, jednak sprawia to również, że ten ekosystem zostaje głównym celem ataków. Najnowsze dane sugerują, że szyfrowanie urządzeń IoT za pomocą oprogramowania ransomware będzie znacznie częstsze. 

W ostatniej ankiecie Datto, 64% z zarządzanych dostawców usług (MSP), które dbają o infrastrukturę IT w małych i średnich przedsiębiorstwach (SMB) przewidują, że celem ataków ransomware zaczną być urządzenia IoT. 

Odkąd MSP są na linii frontu, ich raporty mogą łatwo wskazywać kierunek rynku. 4 na 5 MSP mówią, że doświadczają wzrostu ilości ataków, wśród których są także urządzenia IoT. 

Ekosystem Internet of Things jest przeznaczony do problemów związanych z bezpieczeństwem, ponieważ producenci nie przestrzegają standardów bezpieczeństwa. Brak wsparcia dla sprzętu jest również winny stwarzaniu bieżących problemów związanych z bezpieczeństwem IoT. 

Inne niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców z Northeastern University i Imperial College London wykazało, że urządzenia IoT pozwalają na wyciek danych bez wiedzy użytkowników. A ponieważ coraz więcej urządzeń dołącza do świata IoT, łatwo jest zrozumieć, dlaczego prognozy MSP dotyczące tego, że stanie się ono punktem centralnym ataków ransomware, najprawdopodobniej okażą się prawdziwe. 

Oczywiście istnieją rozwiązania do ochrony sieci Internetu rzeczy tj. hub bezpieczeństwa Bitdefender BOX, który może chronić sieci nawet, gdy producenci urządzeń Internetu rzeczy nie utrzymują ich aktualnych. 


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy