Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

,,Selfie Pay” nowa funkcja Mastercard ma wzmocnić bezpieczeństwo on-line.

Kuba / is8.pl

11 października 2016

,,Selfie Pay” nowa funkcja Mastercard ma wzmocnić bezpieczeństwo on-line.

W momencie kiedy rozwój oszustw przy użyciu kart kredytowych staje się coraz bardziej przebiegły i wyrafinowany, to przynajmniej jeden system bankowy wydający karty płatnicze poszukuje rozwiązań, aby uczynić bezpieczeństwo prostszym. Obecnie Mastercard nalega, aby zeskanować swoją twarz w celu zapłacenia rachunku. Można ucałować PINy oraz hasła
i pożegnać się z nimi, albowiem Mastercard wprowadził usługę “selfie pay”, aplikacja biometrycznego uwierzytelniania która pozwala zapłacić bazując na rozpoznawaniu twarzy.

Po serii udanych testów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Holandii aplikacja przejdzie dalsze próby w kolejnych 12 krajach Europy. Szef ds. Bezpieczeństwa i Ochrony w MasterCard Ajay Bhalla dodał: ,,Chcemy identyfikować ludzi po tym kim są, a nie co pamiętają”.  Organizacja Mastercard wierzy, że ten rewolucyjny pomysł przyśpieszy transakcje kupujących i wzmocni bezpieczeństwo ich płatności. Cały proces jest bardzo prosty. Samo zrobienie zdjęcia osobie robiącej zakupy nie jest wystarczające, wymagane bowiem jest zamruganie celem ostatecznej autoryzacji transakcji. Ma to zapobiec przed wykorzystaniem przez kogoś tylko samego zdjęcia zamiast prawdziwej twarzy.

Opierając swój prototyp na koncepcji, że trudno jest po prostu zapamiętywać płacącym miliony haseł Mastercard uważa, że to może okazać się bardzo pomocne, ale prawdopodobnie wciąż jeszcze musi pracować nad strategią zarządzania ryzykiem. Nie wolno zapominać, że wraz z rozwojem technologii, innowacyjność w świecie przestępczym także czyni postępy.

W idealnych warunkach program umożliwiłby użytkownikom dokonywać tylu kolejnych płatności ile chcą jednak szanse na całkowite wyeliminowanie finansowych defraudacji są niskie. Aby rozszerzyć inicjatywę Mastercard będzie również eksperymentować z rozpoznawaniem głosu i rytmu serca poprzez opaskę na nadgarstku aby potwierdzić płatności. Miejmy nadzieję, że też wypracują jakiś program zabezpieczający przed możliwymi próbami oszustwa.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Bitdefender jako źródła.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy