Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Smartfon najlepszym przyjacielem nastolatka?

Kuba / is8.pl

12 kwietnia 2019

Państwowy Instytut Badawczy NASK przeprowadził ogólnopolskie badania wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Według niego, nastolatki korzystają z Internetu średnio przez ponad  4 godziny dziennie i prawie nie rozstają się ze swoimi smartfonami.

Z raportu wynika, że nastolatki korzystają z sieci samodzielnie już od 7 roku życia, a im młodsze jest pokolenie, tym ten pierwszy kontakt następuje jeszcze wcześniej. Młodzi ludzie średnio spędzają w sieci aż 4 godziny i 12 minut dziennie (poprzednie badania wykazały, że były to 3 godziny i 40 minut). 

Internet to dla nastolatków przede wszystkim przestrzeń, która daje im dostęp do kultury, rozrywki oraz życia społecznego. Co ciekawe, młodzi ludzie uważają, że współczesna edukacja szkolna nie przygotowuje ich do funkcjonowania w świecie opartym na nowych technologiach. Ze smartfonów podczas przebywania w szkole korzystają głównie na przerwach, choć jednocześnie uważają, że komórka to dobry zastępnik innych mediów: radia, telewizji, telefonu oraz komputera.

Nastolatki obawiają się przestępstw cyfrowych (rozumieją, że są to ataki hakerskie, włamania i kradzieże), ale także ich ograniczeniem dostępu do zasobów Internetu oraz nakładaniem dodatkowych opłat za różne usługi sieciowe. Prawie połowa badanych bezpośrednio doświadczyła internetowej przemocy, hejtu np.: wyzwisk, poniżania czy ośmieszania.

Nastolatki w ramach ochrony prywatności najczęściej po prostu czyszczą historię swoich wyszukiwań, ale zaledwie tylko ok. 11 regularnie zmienia hasło do poczty elektronicznej czy portali społecznościowych.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Istnieje oczywiście zestaw funkcji, które odpowiedzialnemu i świadomemu rodzicowi pomaga zadbać o bezpieczeństwo dziecka w Internecie i sprawować kontrolę nad tym, jak dziecko korzysta z dostępnych w domu urządzeń. Jednym z najlepszych dostępnych w tej chwili na rynku narzędzi jest moduł “Parental Control” (kontroli rodzicielskiej) dostępny w rozwiązaniach, które firma Bitdefender umieściła w swojej ofercie dla użytkowników domowych. Produkty takie jak Internet Security, Total Security, czy – przygotowany właśnie z myślą o rodzinach – Family Pack, pozwalają nie tylko filtrować treści, z którymi nasze dzieci stykają się w Internecie, ale też tworzyć profile pozwalające rodzicowi ustalić ile czasu dziennie jego pociecha może spędzić korzystając z danego urządzeniaeksplikują specjaliści Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe (www.bitdefender.pl).

Cały raport można przeczytać pod adresem https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/wydarzenia-2019/1539,Mlode-smartfony-jak-sie-zyje-z-internetem-w-kieszeni.html.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy