Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Testy AV-Test wyróżniają Bitdefender Endpoint Protection, jako top rozwiązanie dla biznesu

Kuba / is8.pl

8 lutego 2016

Kierownicy i prezesi działów IT jednogłośnie zgadzają się, że muszą wzmocnić rozwiązania bezpieczeństwa, które nie tylko nie radzą sobie z coraz większą liczbą zagrożeń, ale także nie integrują się z istniejącą infrastrukturą, by zminimalizować zarówno czas wdrożenia jak i wpływ na wydajność.

Niezależne badania przeprowadzone przez AV-TEST znane są z dokładnego testowania bezpieczeństwa produktów końcowych i ich możliwości wykrywania zagrożeń, a także wpływu na wydajność i użyteczność, utwierdzając swoją pozycję, jako jednego z najbardziej cenionych i bezstronnych niezależnych testerów. To z tego powodu menadżerowie działów IT oceniają rozwiązania wg wniosków przedstawionych przez AV-TEST i podejmują na ich podstawie strategiczne decyzje dotyczące bezpieczeństwa.

Producent Produkt Wykrywalność w testach Real-World Wykrywalność zestawów zagrożeń
Bitdefender Endpoint Security 100% 100%
F-Secure Client Security 100% 100%
Sophos Endpoint Security and Control 100% 100%
Symantec Endpoint Protection 100% 100%
Trend Micro Office Scan 100% 100%
G Data Antivirus Business 99% 100%
Intel Security McAfee Endpoint Security 99% 100%
Kaspersky Lab Small Office Security 98% 100%
Kaspersky Lab Endpoint Security 98% 100%
Seqrite Endpoint Security 90% 100%
Microsoft System Center Endpoint Protection 86% 99%

Dzięki najnowszym badaniom działy IT na całym świecie zwiększą budżet na bezpieczeństwo IT od 1% do 5%. Jednak bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem to dwa wyzwania, które mogą być rozwiązane przy należytej staranności przez rozwiązania Endpoint Protection, które pozwalają zaoszczędzić czas spędzony na wdrożeniu, zarządzaniu oraz pieniądze na dodatkowe rozwiązania.

Najlepsze rozwiązanie bezpieczeństwa dla klientów biznesowych korzystających z Windows.

Testy przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2015 roku po raz kolejny wykazały, że nasze rozwiązanie biznesowe oferuje 100% ochrony przed atakami złośliwego oprogramowania 0-day – w tym zagrożeń pochodzących ze stron internetowych i e-maili, wykrywając również powszechne i najbardziej rozpowszechnione próbki szkodliwego oprogramowania, z którymi możemy mieć do czynienia na co dzień.

Testy wydajności wykazały także, że odwiedzenie stron internetowych, pobieranie oprogramowania, instalowania i uruchamiania programów oraz kopiowanie danych ma minimalny wpływ na wydajność pakietu bezpieczeństwa punktów końcowych.

Funkcjonalność całego komputera, podczas uruchomienia pełnoprawnego rozwiązania zabezpieczającego została również oceniona najlepszą oceną 6 punktów na 6 możliwych. Program nie wykazał żadnych fałszywych ostrzeżeń lub blokad podczas przeglądania stron internetowych. Podczas działania Bitdefender Endpoint Security nie występują również fałszywe ostrzeżenia podczas instalowania i używania legalnego oprogramowania. 

Producent Produkt Ochrona (maks. 6 punktów) Wydajność (maks. 6 punktów) Funkcjonalność (maks. 6 punktów) Łącznie (maks. 18 punktów) Certyfikat AV-TEST
1 Trend Micro Office Scan 6.0 6.0 6.0 18.0 TAK
2 Bitdefender Endpoint Security 6.0 5.5 6.0 17.5 TAK
2 Kaspersky Lab Small Office Security 5.5 6.0 6.0 17.5 TAK
2 Intel Security McAfee Endpoint Security 6.0 5.5 6.0 17.5 TAK
3 F-Secure Client Security 6.0 5.5 5.5 17.0 TAK
3 Kaspersky Lab Endpoint Security 5.5 5.5 6.0 17.0 TAK
4 Sophos Endpoint Security and Control 6.0 4.5 6.0 16.5 TAK
5 Symantec Endpoint Protection 6.0 4.5 5.5 16.0 TAK
6 G Data Antivirus Business 6.0 3.5 6.0 15.5 TAK
7 Microsoft System Center Endpoint Protection 2.5 5.0 6.0 13.5
8 Seqrite Endpoint Security 4.0 2.5 5.5 12.0 TAK

Pieniądze napędzają groźby

Nasze prognozy na rok 2016 przewidują, że przedsiębiorstwa oraz jednostki użyteczności publicznej będą celem ataków ukierunkowanych. Ich wynikiem będzie wyłudzenie lub wyciek danych, a w przypadku użytkowników domowych upubliczniane skradzionych plików wraz z szantażem (pliki skradzionych przy zarażeniu ransomware). Ponieważ to pieniądze nadal określają liczbę i złożoność zagrożeń, jaką na swoje barki przyjmą małe, średnie i duże firmy, dlatego szacuje się, że w 2016 roku wydatki na bezpieczeństwo IT wzrosną do 3,54 miliardów dolarów. Dlatego też wszystkie firmy zaczną więcej inwestować w oprogramowanie zabezpieczające punkty końcowe, które nie tylko będzie chronić komputery, ale kompleksowo całą infrastrukturę sieci (wirtualizacje, serwery, serwery poczty i plików itp.). W związku z tym plany bezpieczeństwa korporacyjnego drastycznie się zmienia, uwzględniając zmniejszenie wydajności w zamian za zwiększone bezpieczeństwo i wygodę użytkowników. Rozwiązanie Bitdefender Endpoint Security nie ogranicza wydajności spełniając jednocześnie wszystkie wymagania korporacyjne.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy