Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogMedia Społecznościowe

Tweetowanie z lodówki jest możliwe, ale #FreeDorothy Saga jest prawdopodobnie fałszywa

Jakub T.

27 sierpnia 2019

Desperackie próby 15-letniej dziewczynki, aby trzymać swoich followersów na bieżąco w mediach społecznościowych po tym, jak matka zabrała jej elektronikę, zmieniły ją w viral star. Dorota prawdopodobnie zostanie zapamiętana jako pierwsza osoba, która opublikowała tweeta z inteligentnej lodówki LG. Ale czy to ona tak naprawdę?

Kobieta stojąca na tle obrazu przygląda się czterem lodówką z czego dwie środkowe lodówki są dwudrzwiowe, obok lodówek stoi rzeźba

Zaczęło się na początku tego miesiąca, kiedy Dorothy, fanka Ariany Grande pod Twitterem @ thankunext327, napisała na Twitterze, że jej matka skonfiskowała jej telefon, nie pozostawiając jej opcji publikowania posta w mediach społecznościowych z konsoli Nintendo 3DS. Podczas gdy Dorothy wciąż szukała swojego telefonu w domu, jej mama zabrała jej także konsolę do gier.

Następnie opublikowała ze swojej konsoli Nintendo Wii U zrzuty ekranu notatnika z gry Minecraft, ponieważ konsola umożliwia przesyłanie krótszych wiadomości zawierających tylko 80 znaków. Dorota powiedziała niewiele w tych wiadomościach, z wyjątkiem tego, że jej matka wciąż zabierała jej urządzenia tweetujące, gdy ta wciąż szukała swojego telefonu.

Następnie, 8 sierpnia, Dorota opublikowała tweet, który przyniósł jej globalną choć krótkotrwałą sławę: „Nie wiem, czy to będzie tweet, rozmawiam z lodówką. Cholera moja mama znowu skonfiskowała całą moją elektronikę. ”Etykieta źródłowa tweeta obok znacznika czasu brzmiała„ LG Smart Refrigerator ”.

Saga #FreeDorothy była teraz fenomenem viralowym: dziewczyna dyktowała tweeta do swojej inteligentnej lodówki. Włączyli się nawet Twitter i LG, publikując wiadomości z popularnym hashtagiem, podczas gdy Dorothy gromadziła tysiące obserwujących. Żyjemy w świecie, w którym inteligentne urządzenia domowe stają się normą, więc nikt nie zastanawiał się, czy to rzeczywiście jest rzeczywistość.

Dorthy udzieliła nawet wywiadów za pośrednictwem Twittera DM, używając iPada kuzyna, w takich sklepach jak The Guardian i NY Mag, oferując kilka szczegółów na temat jej życia jako 15-latki ukaranej zakazem technologicznym za spowodowanie małego pożaru, ponieważ rozmawiała przez telefon podczas gotowania.

Mimo wszelkich starań, by usłyszeć ją w mediach społecznościowych, Dorothy zachowywała się dziwnie cicho, gdy tylko zapytano ją o model lodówki, który pozwalał jej tweetować wiadomości z tą konkretną etykietą źródłową. Właściciele firmy LG twierdzili, że chociaż niektóre z ich modeli mają dostęp do Internetu i są wyposażone w przeglądarkę, nie zawierają one aplikacji Twitter. Użyj dowolnego z nich, aby tweetować, a tweet źródłowy będzie czytał „przeglądarkę internetową”, a nie „LG Smart Lodówkę”, jak to miało miejsce w przypadku Dorothy.

Jeden wątek na reddit pokazuje, że źródła na Twitterze można zaprogramować by czytały co chcesz, za pomocą prostego apletu Twittera na stronie programistów, który umożliwia wpisanie dokładnej nazwy urządzenia. Możesz sprawić by były dosłownie wszystkim, od toalety Gucci, jak to miało miejsce w przypadku innego wirusowego tweeta lata temu, po inteligentną lodówkę LG.

Igor Brigadir, informatyk z University College Dublin, powiedział dla The Guardian, że metadane wszystkich tweetów Dorothy pokazują, że są one uzasadnione, z wyjątkiem tych, które rzekomo zostały wysłane z lodówki. „Lodówka LG [tweet] została zdecydowanie stworzona ręcznie”, dodaje Brigadir.

LG twierdzi, że nie są zaangażowani w jakąś marketingową sztuczkę z Dorothy: opublikowali tylko trend hashtag, który uznano za zgodny z prawem, bez wglądu w to. „Nie wiemy, czy Dorota rzeczywiście używała inteligentnej lodówki LG do tweetowania, ale tak – można uzyskać dostęp do Twittera za pośrednictwem przeglądarki internetowej w wybranych modelach inteligentnych lodówek LG” – powiedziała dla The Guardian rzeczniczka LG, Taryn Brucha.

Pojawiają się również pytania dotyczące tożsamości Doroty i tego, czy ona w ogóle istnieje. Raporty na Twitterze sugerują, że niedawno otworzyła wiele kont, a niektórzy oskarżają ją o phishing i uwłaczające uwagi na temat gejów i mniejszości seksualnych. To współczesny dramat, prawdopodobnie stworzony z myślą o zainteresowaniach i hitach. Tak, tak, możesz tweetować z inteligentnego urządzenia domowego, takiego jak lodówka, ale świat nie wiedziałby tego po etykiecie źródłowej widocznej z postem. Dorota opowiada fascynującą historię, ale najprawdopodobniej jest ona fałszywa.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy