Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogZagrożenia Internetowe

Uważaj na symbol Unicode, który niszczy sprzęt Apple!

Kuba / is8.pl

2 marca 2018

Uważaj na symbol Unicode, który niszczy sprzęt Apple!

Ostrzeżenie dla właścicieli urządzeń Apple!

Jeśli jesteś w posiadaniu urządzenia typu : iPhone, iPada, Mac czy Watch, powinieneś uważać na specjalny symbol Unicode, który, będąc niewinną literą południowoindyjskiego języka, na smartfonie powoduje awarię aplikacji wiadomości. 

Żart, który może sprawić wiele problemów  

Błąd, sprytnie umieszczony w wiadomości na Twitterze, WhatsApp, Instagramie oraz Facebooku, został wykorzystany do spowodowania awarii urządzeń Apple. Co gorsza! Żartownisie zmienili nawet swoją nazwę na taką, która zawierała opisywany symbol. 

Jeden ze specjalistów ds. bezpieczeństwa pokazał, jak szybko można doprowadzić do awarii aplikacji sieciowej, jeśli stworzymy hotspot Wi-Fi, który zawierać będzie symbol Unicode. Jeden z użytkowników poinformował, że zmienił swoje nazwisko w aplikacji Uber. 

W momencie, kiedy zamówił kurs, natychmiast, skutecznie utrudnił pracę przewoźników. Twitter filtrował tego typu wiadomości, automatycznie je blokując. To dobry krok, który pomoże posiadaczom urządzeń Apple na komfortowe korzystanie ze sprzętu.

To nie pierwszy raz

Użytkownicy urządzeń z systemem iOS oraz Mac znają już tego typu przypadki. W 2013 roku okazało się, że komputery i smartfony mogą być uszkodzone przez prosty ciąg znaków arabskich, natomiast w 2015 roku atak, „Skuteczna Moc” sprawiał, że za pomocą sekwencji znaków, programista mógł zdalnie, ponownie uruchomić iPhone’a. W zeszłym miesiącu wykryto także szkodliwy link, znany jako „błąd ChaiOS”, który powodował awarie urządzeń, wyposażonych w ten system.” – informuje Mariusz Politowicz certyfikowany inżynier rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Apple szybko wprowadziło poprawki do wspomnianych przez nas luk, dlatego, jeśli nie jesteś w stanie usunąć wiadomości, posiadających symbol Unicode, musisz poczekać na kolejną aktualizację systemu. Producent oprogramowania zablokował także możliwość wysyłania tego znaku w wiadomościach.

Informacje można wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy