Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościAndroidAppleBezpieczeństwo w InternecieBlog

VPN – na wakacje

Damian S

24 czerwca 2022

VPN – zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny w czasie wakacji

Serwerownia

Dziś, czyli 24 czerwca 2022 roku oficjalnie rozpoczynają się wakacje. Więc to doskonały czas na to, aby odpocząć po trudach związanych z nauką w szkole. Druga część czerwca to również początek sezonu urlopowego. Wielu z nas zdecyduje się na wypoczynek poza granicami naszego kraju, dlatego warto przeanalizować to, w jaki sposób zapewnić sobie skuteczną ochronę przed wszelkimi cyberzagrożeniami.

W jaki sposób chronić się przed cyberzagrożeniami na wakacjach?

Okres wakacyjny niesie za sobą szczególne niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem sieci internetowej, które wynikają z tego, że czasami jesteśmy zmuszeni do korzystania z publicznych oraz hotelowych sieci Wi-Fi, ponieważ nie chcemy kupować i rejestrować, kosztownych nowych kart SIM na kilka dni pobytu w innym kraju. Korzystanie z takich sieci niesie za sobą ryzyko tego, że ktoś może bez większych problemów śledzić, to co robimy. Dlatego powinniśmy za wszelką cenę unikać wykonywania jakichkolwiek czynności związanych z bankowością i logowaniem się do kont na serwisach społecznościowych.

Na terenie Unii Europejskiej mamy do dyspozycji 500 MB transmisji danych w ramach darmowego roamingu, więc jesteśmy w stanie unikać korzystania z darmowych punktów Wi-Fi. Problem zaczyna się w momencie, w którym postanawiamy wyjechać poza jej granice. Wtedy, jeśli chcemy korzystać z Internetu, jesteśmy zmuszeni do kupienia karty SIM i pakietu danych lub korzystania z niebezpiecznych sieci Wi-Fi. Musimy także pamiętać o tym, że standardy cyberbezpieczeństwa poza krajami Unii Europejskiej są niższe od tych, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dlatego warto rozważyć najlepszą formę zabezpieczenia przed atakami hakerskimi wynikającymi z korzystania z Wi-Fi, czyli korzystanie z sieci VPN.

Co to jest VPN?

Sieć VPN, czyli z angielskiego wirtualna sieć prywatna to rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł bezpiecznie korzystać z wszystkich aktywności sieciowych podczas pobytu na wakacjach. VPN to ogólnoświatowa sieć serwerów, która umożliwia użytkownikowi, pozostanie anonimowym dla lokalnej sieci Wi-Fi. W ofercie naszego sklepu mogą Państwo znaleźć rozwiązanie Bitdefender Premium VPN, które zapewnia dostęp do nielimitowanej sieci VPN i 1300 serwerów na całym świecie dla 10 urządzeń.

Wykorzystywanie sieci VPN na wakacjach nie tylko znacząco zwiększy nasze bezpieczeństwo w sieci, ale umożliwi nam wykonywanie codziennych czynności związanych z aktywnością w Internecie, które mogą nie być dostępne poza granicami naszego kraju. Wiele serwisów streamingowych zawiera blokady regionalne, przez które nie możemy swobodnie korzystać np. z Netflixa, Spotify lub YouTube w odległych regionach świata. Dzięki sieci VPN możemy nie tylko obejść ten problem, lecz również uzyskać dostęp do filmów i treści, które nie są dostępne w naszym kraju. Dzięki sieci VPN będziesz mógł także bez przeszkód oglądać widowiska i zawody sportowe na całym świecie. Więc śledzenie wyników Twojej ulubionej drużyny nie będzie już żadnym problemem.

Gdzie najbardziej przyda się sieć VPN?

Sieć VPN jest wyjątkowo przydatna także na wakacjach w krajach, w których panuje ustrój autorytarny oraz powszechna inwigilacja społeczeństwa lub są znane z tego, że występuje w nich zorganizowana przestępczość. Dzięki sieci VPN rząd innego Państwa nie będzie w stanie zbierać o Tobie informacji, a także będziesz mógł korzystać z wielu zablokowanych portali, takich jak Facebook, Instagram, czy nawet Google. W przypadku krajów, w których występuje powszechna przestępczość zorganizowana, będziesz mógł uniknąć sytuacji, w których ktoś niepowołany dowie się na przykład o tym, że Twoje dziecko zostało samo w pokoju hotelowym, albo o tym, jaką trasą chcesz podróżować następnego dnia. Dzięki temu możesz uniknąć wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

Wakacje i urlop to czas, w którym na pierwszym miejscu stawiamy odpoczynek i zabawę. Jednak nie powinniśmy zapominać o bezpieczeństwie w sieci naszej rodziny, szczególnie poza granicami Polski. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby zmaksymalizować poziom ochrony i zniwelować wszystkie możliwe cyberzagrożenia. Jeśli chciałbyś poznać dodatkowe benefity wynikające z korzystania z sieci VPN, to prosimy o kontakt.

Jaki VPN wybrać?

Jeśli szukasz dobrego i zaufanego oprogramowania antywirusowego z usługą VPN – sprawdź Bitdefender Premium VPN który zapewni pełną ochronę i anonimowość w Internecie dla 5 lub 10 urządzeń oferujący ponad 1300 serwerów na całym świecie


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy