Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Aktualności

Według Verizon, większość naruszeń jest motywowana finansowo

Jakub T.

12 grudnia 2019

Jak wynika z badań Verizon, większość naruszeń firm w 2019 r. była motywowana finansowo, a to wciąż główny powód, dla którego organizacje chronią się przed wszelkiego rodzaju włamaniami.

Gracze szukający zysku to 71% incydentów zarejestrowanych w tym roku, jak stwierdzono w raporcie Verizon dotyczącym dochodzeń w sprawie naruszenia danych z 2019 r. Szpiegostwo zajmuje odległe drugie miejsce, na poziomie 25%.

Podczas gdy szpiegowanie brzmi bardziej jak kradzież zastrzeżonych danych lub poufnych informacji, dotyczy to także sabotowania konkurencyjnych organizacji. Zaatakowana firma zwykle odczuwa finansowe straty w krótkim czasie po naruszeniu, ale jeśli jest notowana na giełdzie, dzieje się to prawie natychmiast. 
W rzeczywistości skutki naruszenia można odczuć nawet dwa lata po incydencie.

„Oprócz odfiltrowanych naruszeń botnetów istnieją również inne skalowalne typy naruszeń, które pozwalają oportunistycznym przestępcom atakować i narażać na szwank wiele ofiar”, czytamy w raporcie. „Naruszenia mające strategiczną przewagę jako cel końcowy są dobrze zaimplementowane, z czego jedna czwarta naruszeń związana jest ze szpiegostwem. Odpływ i przepływ motywów finansowych i szpiegowskich wskazują na zmiany w danych i wprawiają w konsternację wiele ofiar ”.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

71% naruszeń uzasadnionych finansowo jest znaczną liczbą, ale jest coś więcej. 52% naruszeń zostało popełnionych przy użyciu jakiejś formy hakowania, a ataki społecznościowe (kampanie phishingowe) stanowią tylko 33%. Szkodliwe oprogramowanie uczestniczyło w 28% naruszeniach, a zdarzenia przyczynowe stanowią kolejne 21%. Błędy popełniane przez ludzi doprowadziły tylko do 15% wszystkich naruszeń.

Jeśli chodzi o ofiary, to 43% z nich to małe firmy. Najbardziej dotkniętymi branżami był sektor publiczny, organizacje opieki zdrowotnej i segment finansowy.

Kilka innych istotnych wskaźników:

 • 69% naruszeń zostało popełnionych przez osoby z zewnątrz
 • 34% zaangażowanych podmiotów wewnętrznych
 • 2% zaangażowanych partnerów
 • 5% dotyczy ataku dokonanego przez wiele osób
 • 39% to zorganizowane grupy przestępcze 

AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy