Wieloplatformowe, najnowsze rozwiązania antywirusowe

Rozwój technologiczny firm, szczególnie tych dużych o złożonej sieci informatycznej, wymaga od producentów software nowoczesnego podejścia do tworzonego oprogramowania, szczególnie antywirusowego. W firmach oprócz tradycyjnych stacji roboczych często używane są serwery, urządzenia mobilne (tablety / smartfony) oraz coraz częściej spotykana wirtualizacja (oddziela system operacyjny kliencki od sprzętu fizycznego i umożliwia uruchomienia maszyn wirtualnych na jednym komputerze PC obok klienckiego systemu operacyjnego hosta).

Jednym z pierwszych programów antywirusowych nowej generacji, która chroni wszystkie urządzenia i systemy w firmie, jest Bitdefender GravityZone. Od podstaw został zbudowany z myślą o ochronie wirtualizacji i centralnym zarządzaniu z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Zabezpiecza wszystkie możliwe punkty sieci: stacje robocze, urządzenia mobilne, maszyny wirtualne i serwery pocztowe Exchange.

Firmy mogą korzystać z konsoli zarządzającej poprzez www (Cloud – konsola znajduje się na serwerze producenta) lub znajdującej się w firmie (On-Premise). W przypadku konsoli instalowanej w firmie wdrożenie i skonfigurowanie ochrony zajmuje mniej niż 2 godziny.

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, Bitdefender GravityZone łączy w jednej platformie ochronę dla wszystkich punktów końcowych jednocześnie zmniejszając koszt wdrożenia oprogramowania. Jednocześnie łączy w sobie wiele warstw zabezpieczeń: antywirus i antymalware, ochronę przed atakami 0-day, kontrolę aplikacji i kontrolę treści z antyphishingiem oraz antyspam dla serwerów poczty Exchange.

Premiera nowej generacji oprogramowania Bitdefender GravityZone przewidywana jest na koniec maja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments