Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogMedia Społecznościowe

Wnioskujący o amerykańską wizę muszą zrezygnować z pewnych ustawień prywatności w mediach społecznościowych

Maciej Markowski

13 czerwca 2019

Miej kontrolę nad swoją aktywnością w sieci, ponieważ może się okazać, że będziesz musiał podzielić się informacjami z Departamentami Stanowymi USA. The New York Times donosi, iż w związku z nową polityką Departamentu Stanu, począwszy od piątku, miliony amerykańskich imigrantów oraz osób, składających wniosek o wizę, będą zobowiązane do dostarczenia historii swojej aktywności na portalach społecznościowych, adresów e-mail oraz numerów telefonu z okresu pięciu lat, jak również szczegółów odbytych w tym czasie podróży oraz powiązań członków rodziny z działalnością terrorystyczną.

Dostarczenie wszelkich „treści  identyfikujących z mediów społecznościowych” to część strategii weryfikacji i lustracji, wprowadzonej przez administrację Trumpa w marcu 2018 roku. Jeśli na liście będzie brakować jakichkolwiek kanałów mediów społecznościowych, od wnioskujących o wizę będzie się oczekiwać dostarczenia danych konta dobrowolnie.

Rząd amerykański chce analizować wszelkie informacje osobiste udostępniane w kanałach społecznościowych, w tym zdjęcia, miejsca pobytu i ważne wydarzenia, w celu namierzenia ekstremistów i zapobieżenia atakom. Skuteczność tego typu działań nadal wymaga zbadania.

Departament Stanu przekazuje w oświadczeniu następujące treści: „Niektóre informacje są już wymagane od wnioskujących o wizę, w tym pewne dane kontaktowe, historia odbytych podróży, dane członków rodziny oraz poprzednie miejsca zamieszkania. Nieustannie pracujemy nad identyfikowaniem mechanizmów, mających na celu usprawnienie procesów lustracji, chroniących obywateli USA, tym samym wspierając tych, którzy przybywają w zgodzie z prawem”.

Zasada nadzoru nad mediami społecznościowymi dotyczy wszystkich ubiegających się o przekroczenie granicy kraju niezależnie od tego, czy przebywali oni w krajach wysokiego ryzyka. Wyłączeni z tej zasady są niektórzy dyplomaci i urzędnicy stanowi. Jeden z urzędników tłumaczy, iż aplikującym o wizę zaleca się, by podczas wypełniania formularzy podawać wyłącznie prawdziwe informacje, ponieważ zamieszczanie w nich kłamstw, może skutkować „poważnymi konsekwencjami imigracyjnymi”.


Autor


Maciej Markowski

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy