Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Wskazówki dla liderów bezpieczeństwa, którzy chcą poprawić swoją pozycję

Kuba / is8.pl

16 lipca 2018

Gigant z branży badawczej Gartner opublikował raport opisujący sześć nowych trendów, które liderzy bezpieczeństwa informatycznego powinni mieć na uwadze w 2018 r. Wnioski z raportu mogą z łatwością służyć jako wskazówki dla liderów bezpieczeństwa, którzy chcą uzyskać punkt oparcia w procesie decyzyjnym organizacji.

Jednym z najbardziej zauważalnych trendów obserwowanych przez analityków jest to, że starsi menedżerowie biznesu – dostrzegając rosnący wpływ cyberbezpieczeństwa na cele biznesowe – aktywnie dyskutują na ten temat podczas posiedzeń zarządu. Wcześniej temat często nawet nie trafiał na spotkania.

Gartner uważa, że ​​poważne incydenty, takie jak naruszenie danych Equifax i WannaCry, są kluczowymi czynnikami stojącymi za tą zmianą.

Główne przykłady obejmują naruszenie danych Equifax, które kosztowały kierowników działów technicznych ich pracę, atak WannaCry, który spowodował szkody na całym świecie szacowane na 1,5 do 4,0 mld USD, a Verizon 350 milionów USD zniżki na zakup Yahoo! w wyniku naruszenia tych danych” – czytamy w raporcie.

Liderzy biznesu i starsi interesariusze w końcu doceniają bezpieczeństwo jako coś więcej niż tylko taktyczne, techniczne sprawy, które są wykonywane przez informatyków na zapleczu firmy” – mówi Peter Firstbrook, wiceprezes ds. Badań w firmie Gartner. „Organizacje bezpieczeństwa muszą czerpać korzyści z tego trendu, pracując bliżej z przywództwem biznesowym i wyraźnie łącząc kwestie bezpieczeństwa z inicjatywami biznesowymi, które mogą zostać dotknięte”.

Inne ustalenia obejmują:

Prawne i regulacyjne uprawnienia w zakresie praktyk ochrony danych (tj. Ogólnego rozporządzenia UE w sprawie ochrony danych) mają wpływ na cyfrowe plany biznesowe i wymagają większego nacisku na zobowiązania dotyczące przetwarzania danych.

Produkty bezpieczeństwa coraz powszechniej wykorzystują zapisywanie danych w chmurze, aby zapewnić bardziej elastyczne rozwiązania.

Uczenie maszynowe stało się istotnym narzędziem do uwidoczniania podejrzanych zdarzeń dla analityków (np. Endpoint Detection & Response), dostarczając wartości w prostych, ale kluczowych zadaniach dla działu IT.

Niebezpieczne koncentracje energii cyfrowej napędzają wysiłki decentralizacyjne na różnych poziomach ekosystemu (jeżeli ryzyko związane z centralizacją może poważnie zagrozić celom organizacyjnym należy zbadać alternatywną zdecentralizowaną architekturę).

To bardzo dobry trend.” – mówi Mariusz Politowicz inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken, „Większa świadomość firm na temat zagrożeń powoduje ruch w kierunku wprowadzania nowych zabezpieczeń, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo również klientów” – dodaje.

Patrząc w przyszłość, Gartner zaleca liderom biznesowym pozostanie „świadomym” wpływu, jaki cyberbezpieczeństwo może mieć na wyniki biznesowe ich organizacji, podkreślając, że „liderzy ds. bezpieczeństwa powinni wykorzystać to zwiększone wsparcie i pojawiające się tendencje, aby poprawić odporność swoich organizacji, jednocześnie poprawiając własną pozycję”


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy