Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogWycieki Danych

Wyciek odcinków Gry o Tron – 4 osoby aresztowane

Kuba / is8.pl

16 sierpnia 2017

Kolejny atak hakerski na HBO?

Indyjska policja aresztowała cztery osoby związane z przedpremierowym wyciekiem do Internetu najnowszego odcinka superprodukcji stacji HBO – „Gry o Tron”

4. odcinek 7. sezonu „Gry o Tron” został opublikowany na początku tego miesiąca, na kilka dni przed oficjalną premierą. Zagorzali fani serialu mogli pobrać skradziony odcinek za pośrednictwem Google Drive czy The Pirat Bay.

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby okazało się, że ów epizod został opublikowany jako część akcji dokonanej przez hakerów, którzy ukradli HBO 1,5 terabajtów danych, w tym prywatne e-maile, skrypty i osobiste dane kontaktowe gwiazd „Gry o Tron”. W końcu to ci sami hakerzy wykradli też nieemitowane odcinki innych seriali HBO, takich jak “Gracze”, “Niepewne” and “Pohamuj Entuzjazm”.

Falstart ze strony indyjskiego partnera HBO

Odcinek zawierał jednak wskazówkę, która doprowadziła śledczych do innego źródła wycieku. Posiadał znak wodny indyjskiego dystrybutora HBO – Star India. Star India przyznało, że odcinek najprawdopodobniej wyciekł z ich systemu i wydało oświadczenie medialne potwierdzające, że bada naruszenie zabezpieczeń, do którego doszło.

„Traktujemy to naruszenie bardzo poważnie, dlatego niezwłocznie wszczęliśmy śledztwo w naszych strukturach, jak również naszego partnera technicznego, aby jak najszybciej ustalić przyczyny. Jest to poważny problem i podejmujemy odpowiednie działania naprawcze.”

Według lokalnych raportów medialnych, cztery osoby aresztowane za nieautoryzowane opublikowanie epizodu i przestępstwa komputerowe są obecnymi lub byłymi pracownikami Prime Focus Technologies, firmy zarządzającej danymi Star India. Jako że śledztwo jest w toku, czterech podejrzanych będzie przetrzymywanych w areszcie do 21 sierpnia.

Przestroga dla cyberprzestępców

Choć HBO wciąż szuka hakerów, którzy włamali się do ich sieci i próbowali wyłudzić sześć milionów dolarów okupu, to na pewno może teraz odetchnąć z ulgą. Wydarzenia z Indii niosą jasny przekaz dla cyberprzestępców – działania takie jak kradzież odcinków popularnych seriali stacji nie będzie ignorowana.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy