Wyciekły dane 1 miliarda Chińczyków, które rzekomo zostały sprzedane w Dark Web

Cyberzłodziej o pseudonimie „China Dan” twierdzi, że ukradł informacje umożliwiające identyfikację miliarda chińskich obywateli.

Okulary

Według reklamy wyświetlonej przez Bleeping Computer na nielegalnym rynku internetowym, cyberprzestępca twierdzi, że baza danych zawiera 22 terabajty danych wykradzionych z serwerów policji w Szanghaju. China Dan sprzedaje bazę danych, rzekomo zawierającą nazwiska mieszkańców, adresy, dane kontaktowe i weryfikację kryminalną za 10 bitcoinów.

„W 2022 r. doszło do wycieku bazy danych Szanghajskiej Policji Narodowej (SHGA)” – czytamy w poście.

Co zostało wykradzione, gdy wyciekły dane 1 miliarda Chińczyków

„Bazy danych zawierają informacje o 1 miliardzie mieszkańców Chin i kilku miliardach zapisów dotyczących spraw, w tym: imię i nazwisko, adres, miejsce urodzenia, numer dowodu osobistego, numer telefonu komórkowego, wszystkie szczegóły dotyczące przestępstw/spraw”.

Haker udostępnił również próbkę zawierającą 750 000 rekordów danych użytkownika dla potencjalnych nabywców.

Naruszenie zostało potwierdzone przez dyrektora generalnego Binance, który powiedział, że wyciek był prawdopodobnie spowodowany błędną konfiguracją serwera bazy danych ElasticSearch.

Komentarz Chińskich specjalistów

„Nasz wywiad o zagrożeniach wykrył miliard rekordów mieszkańców do sprzedaży, w tym imię i nazwisko, adres, dowód osobisty, telefon komórkowy, dokumenty policyjne i medyczne z jednego azjatyckiego kraju” – napisał na Twitterze Zhao Changpeng.

„Prawdopodobnie z powodu błędu we wdrożeniu Elastic Search przez agencję rządową”.

Zadbaj o swoje prywatne dane

Oferta Bitdefender

Kontakt ze specjalistami

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments