Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w InternecieBlog

XDR – nowoczesne rozwiązania dla firm i placówek publicznych

Damian S

7 października 2022

Wzmożona aktywność zorganizowanych grup cyberprzestępczych, które działają z niektórymi krajami sprawiła, że coraz więcej firm i placówek publicznych poszukuje coraz bardziej skutecznych zabezpieczeń. Rozwiązania typu XDR cieszą się coraz większą popularnością, a ten artykuł pomoże zrozumieć czym jest XDR, jakie posiada funkcje i dlaczego jest niezbędny do ochrony krytycznych danych.

Programista w pracy

Czy to koniec ery klasycznych antywirusów?

Standardowe oprogramowanie antywirusowe to ochrona przed zagrożeniami dla punktów końcowych, czyli stacji roboczych i serwerów, więc większość administratorów sieci skupiało się na tym, aby wdrażać zaawansowaną ochronę EDR i ewentualnie zabezpieczyć sieć przy pomocy NTA. Zważywszy na to, że cyberprzestępcy przeprowadzają coraz bardziej rozbudowane, wielowektorowe ataki podczas których korzystają z luk w systemie, monitorowania ruchu bocznego w sieci i technik socjologicznych nawet najbardziej zaawansowana ochrona antywirusowa może okazać się niewystarczająca bez wyeliminowania czynnika błędu ludzkiego. Dlatego coraz więcej firm i placówek poszukuje narzędzia pozwalającego na zbudowanie kompleksowej ochrony i zapewni bezpieczeństwo danych nawet w wypadku wielowektorowego cyberataku. Właśnie dla takich administratorów zaprojektowane zostało rozwiązanie Bitdefender XDR.

Czym jest ochrona typu XDR?

XDR, czyli Extended Detection and Response to jak sama nazwa wskazuje moduł reagowania i rozszerzonego wykrywania. Rozszerzenie to zapewnia ochronę przed cyberatakami nie tylko w wypadku punktów końcowych, takich jak serwery i komputery, lecz także dla całej infrastruktury sieciowej, czyli dla sieci, poczty, tożsamości oraz dla danych w chmurze. Bitdefender XDR to rozszerzenie modułu Bitdefender Endpoint Detection and Response (EDR), które chroni całą infrastrukturę sieciową firmy z poziomu jednej konsoli. Dzięki temu oszczędza zasoby oraz czas Twojej firmy.

Możliwości Bitdefender XDR

Bitdefender XDR zapewnia zintegrowaną kompleksową ochronę całej infrastruktury sieciowej Twojej firmy. Dzięki niemu zapewnisz ochronę sieci firmowej, poczty, danych w chmurze, internetu i tożsamości. Bitdefender XDR możesz też zintegrować z innymi narzędziami z portfolio Bitdefender, na przykład z modułem ostrzeganie przed zagrożeniami Bitdefender Advanced Threat Intelligence. To rozwiązanie pozwala administratorowi sieci uzyskać dodatkowe informacje w przypadku wystąpienia cyberincydentów.

Rozwiązania XDR stają się standardem przy ochronie placówek o znaczeniu krytycznym i firm, które mogą zostać potencjalnym celem dla cyberprzestępców.

Czy XDR wyprze dotychczasowe rozwiązania antywirusowe?

Nie ma na to pytanie prostej odpowiedzi. Bitdefender XDR to rozszerzenie zaawansowanej ochrony antywirusowej. Pozwala dzięki jednej konsoli zintegrować wszystkie rozwiązania. Nie jest to oddzielny produkt, który zapewni ochronę infrastruktury Twojej firmy. Jest to rozwiązanie skierowane dla firm i placówek, które mogą stać się celem zorganizowanych cyberataków. Dla małych firm i użytkowników domowych najlepsze są rozwiązania antywirusowe Bitdefender.

Wiele placówek publicznych i firm oczekuje od dostawców oprogramowania antywirusowego ujednoliconego zestawu narzędzi do ochrony stacji roboczych oraz zunifikowanego, kompleksowego systemu, który zapewni kompleksową ochronę całej infrastruktury siecowej. Bitdefender XDR zostało stworzone w wyniku ewolucji potrzeb rynkowych i umożliwia korzystanie ze scenariuszy uwzględniających różne produkty, przyczynia się do oszczędzania zasobów a także zapewnia automatyzację procesów i wpływa na czas Twoich pracowników.

Bitdefender XDR – korzyści dla Twojej firmy

Bitdefender XDR zapewnia kompleksową ochronę dla zasobów Twojej firmy przed wielowektorowymi cyberatakami. Oprócz tego znacząco zautomatyzuje i uprości pracę administratorów sieci, a także pozwoli na skrócenie czasu reakcji i wykrycia cyberzagrożeń oraz zmniejszy ilość fałszywych alarmów. Dzięki temu zminimalizujesz szansę na to, że zostaną wyrządzone nieodwracalne szkody i na to, że infrastruktura Twojej firmy zostanie zainfekowana.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań Bitdefender XDR, porozmawiać z naszymi ekspertami do spraw cyberbezpieczeństwa lub otrzymać niezobowiązującą ofertę to zapraszamy do kontaktu.

Zabezpiecz swoją firmę najwyższym poziomem ochrony

Kontakt ze specjalistami Bitdefender


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy