Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Aktualności

YouTube chce chronić nastolatków przed rozwijaniem „negatywnych przekonań na swój temat”

Piotr R

14 listopada 2023

YouTube wdraża nowe narzędzia i unowocześnia istniejące, aby chronić dzieci przed określonymi rodzajami treści, które mogą mieć wpływ na ich samopoczucie. Według ankiety Pew Research Center przeprowadzonej w 2022 r. z platformy korzysta 95% nastolatków w USA. Platforma ta była przedmiotem kilku procesów sądowych zarzucających, że przyczynia się ona do kryzysu zdrowia psychicznego wśród nastolatków.

YouTube

Youtube poprawia polityki, dzięki którym chce chronić nieletnich użytkowników

Funkcje mające zapewnić bezpieczeństwo nieletnich użytkowników są płynnie zintegrowane z YouTube i nie wymagają żadnych działań ze strony rodziców ani opiekunów. Warto znać te narzędzia, oceniać ich skuteczność i rozważyć dodanie kontroli rodzicielskiej, aby zapewnić sobie dodatkowy spokój o bezpieczeństwo swoich dzieci.

1. Usunięcie powtarzających się rekomendacji filmów o określonej tematyce

YouTube podejmuje kroki, aby ograniczyć powtarzające się rekomendacje filmów o określonej tematyce. Według Jamesa Besera, dyrektora ds. zarządzania produktami w YouTube dla dzieci i młodzieży, decyzja ta wynika z określenia kategorii treści, które mogą być nieszkodliwe w przypadku pojedynczego filmu, ale mogą powodować problemy przy wielokrotnym oglądaniu. YouTube w szczególności zajmuje się negatywnym wpływem powtarzających się treści związanych z wizerunkiem/wagą ciała i agresją społeczną, usuwając przypomnienia o takich treściach.

Na przykład, jeśli młody użytkownik obejrzy film o konkretnym sposobie, w jaki powinien wyglądać lub zachowywać się, nie otrzyma powiązanych sugestii filmów, tak jak w przypadku oglądania innego typu filmu. To ograniczenie dla nastoletnich użytkowników w USA zaczęło obowiązywać w listopadzie 2023 r. i YouTube planuje je wprowadzić w przyszłym roku rozszerzyć działalność na kolejne kraje.

2. Ulepszone panele zasobów kryzysowych

YouTube rozszerza swoje panele z zasobami kryzysowymi, aby zapewnić pomoc nastolatkom badającym drażliwe tematy. Te całostronicowe witryny mają za zadanie przerwać przepływ informacji, dać nastolatkom szansę na przemyślenie tego, czego szukają, i przekierować wyszukiwania w stronę pozytywnych tematów i zewnętrznych numerów alarmowych.

3. Zrób sobie przerwę i przypomnienia o porze snu

Przypomnienia o odpoczynku i porze spania w YouTube zostaną ulepszone. Będą teraz wyświetlane bardziej wyraźnie i częściej, pojawiając się jako przerwy na pełnym ekranie co 60 minut. Udoskonalenia te mają na celu zachęcenie do zdrowszego zarządzania czasem spędzonym przed ekranem, zapewniając rodzicom cenne narzędzie pomagające nastolatkom w prowadzeniu zrównoważonego cyfrowego stylu życia.

4. Ochrona na wszystkich platformach: Kontrola rodzicielska Bitdefender

Oprócz natywnych narzędzi YouTube, rodzice mogą jeszcze bardziej zwiększyć nadzór, korzystając z Kontroli rodzicielskiej Bitdefender, nie tylko na YouTube, ale także na innych platformach, z których mogą korzystać ich nastolatki. To narzędzie oferuje szereg funkcji, dzięki którym rodzice mogą monitorować wiadomości, konta w mediach społecznościowych, e-maile i inne działania mobilne. Dzięki Kontroli rodzicielskiej Bitdefender rodzice mogą chronić swoje dzieci przed niewłaściwymi materiałami, zagrożeniami internetowymi i wrażliwymi aplikacjami, zapewniając dodatkową warstwę ochrony.

Rodzice mogą wykorzystać te narzędzia, aby poprowadzić swoje nastolatki w stronę zrównoważonego cyfrowego stylu życia i stworzyć dla nich bezpieczniejsze i bardziej pozytywne środowisko online.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy