Zablokowane konto Allegro – nie daj się hakerom!

Tym razem e-mail, który mówi o blokadzie konta Allegro prosi o wprowadzenie danych poprzez specjalnie spreparowany link, który może nie tylko przesłać wszystkie dane do logowania do konta w niepowołane ręce (a także numery połączonych z Allegro kart kredytowych), ale również zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem.

Zablokowane konto Allegro to próba oszustwa

Na pierwszy rzut oka e-mail wygląda bardzo autentycznie – zawiera wszystkie dane Allegro, logo portalu, a adres nadawcy to powiadomienia@allegro.pl. Mało doświadczeni użytkownicy mogą go uznać za prawdziwy. Groźby i informacje tego typu mają zaniepokoić odbiorcę i uśpić jego czujność, by nie zwrócił uwagi na to, że loguje się na fałszywej stronie.

„Dear Allegro użytkownika, Twoje konto w Allegro zostanie zawieszony w ciągu najbliższych 24 godzin.

Kliknij poniższy link, zaloguj się podając swoją nazwę użytkownika Allegro oraz hasła, zostaniesz przekierowany do powierzchni profilu i będzie prosić o e-mail / login i hasło.

Bezpiecznie wprowadzić e-mail / Nazwa użytkownika i hasło, aby zakończyć etap potwierdzania i weryfikacji adresu e-mail z Allegro.

KLIKNIJ TUTAJ ABY SPRAWDZIĆ Adres email. 

Nasz zautomatyzowany automatycznie zawiesić i zablokować konta Allegro, jeśli nie potwierdzi swój adres e-mail, w 24 godzin od otrzymania tej wiadomości.

Jak nigdy nie będzie mógł się zarejestrować lub zarejestrować nowe konto, jeśli obecne konto zostanie zawieszone.

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

Kontakt z obsługą Użytkowników”  

Jeśli otrzymamy podobny e-mail, a nie wiemy czy jest autentyczny, najlepiej zweryfikować to poprzez formularz kontaktowy pomocy Allegro – obsługa powinna potwierdzić, że konto faktycznie może zostać zablokowane, lub uspokoić, że nie ma żadnych obciążeń. 

Jeśli okaże się, że e-mail jest fałszywy, otrzymaną wiadomość, należy możliwie szybko przekazać (przy użyciu opcji „prześlij dalej jako załącznik” lub „prześlij dalej”) na adres phishing@allegro.pl. 

Zablokowane konto Allegro – wskazówki

Allegro na swoich stronach również ostrzega swoich użytkowników przed próbami phishing: 

„Zachowaj czujność zwłaszcza wtedy, gdy e-mail oprócz odnośnika do logowania zawiera:

  • groźbę zablokowania konta,
  • prośbę o potwierdzenie swoich danych,
  • groźbę usunięcia konta,
  • informację o podejrzanych transakcjach na Twoim koncie,
  • informację o prywatnej wiadomości,
  • zapytanie o niewystawianą przez Ciebie ofertę.”  

Przed zalogowaniem się na swoim koncie Allegro należy także sprawdzić czy połączenie jest szyfrowane – oznaką szyfrowanego połączenia jest najczęściej zielona kłódka wyświetlana koło paska adresu. Warto również zainstalować dobrej jakości oprogramowanie antywirusowe, które wykryje i zablokuje podejrzane witryny. Poniżej przykład oprogramowania Firefox, które zablokowało fałszywy link już przy pierwszym przejściu na stronę.

ANTYWIRUSY BITDEFENDER W ATRAKCYJNYCH CENACH

POTRZEBUJESZ KONSULTACJI? SKONTAKTUJ SIĘ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments