Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

ABC Bezpieczeństwa

ABC bezpieczeństwa

Cyberprzemoc w internecie – definicja (ABC Cyberbezpieczeństwa)

Cyberprzemoc to rodzaj przemocy przez Internet. Prześladowca straszy, poniża, obraża ofiarę poprzez komentarze w mediach społecznościowych, czy robienie jej zdjęć lub kręcenie filmów bez jej zgody. Następnie materiały umieszcza na ogólnodostępnych witrynach odwiedzanych przez wiele osób. Napastnicy często prześladują i utrudniają życie swoim ofiarom również wysyłając im obraźliwe SMS-y lub e-maile. Podobnie jak przemoc fizyczna, cyberprzemoc ma wzbudzić poczucie zagrożenia i zazwyczaj mówimy o dwóch jej rodzajach. Pierwsza dotyczy nieznajomych sobie ludzi. Jej ofiarami padają najczęściej przypadkowe osoby surfujące po sieci internetowej, które trafiają na obraźliwe treści lub czytają przesycone

Czytaj więcej »
ABC bezpieczeństwa

ABC Cyberbezpieczeństwa: F jak fałszywe strony i linki

Czasami podczas otwierania strony internetowej pojawia nam się ostrzeżenie: „odwiedzenie tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera”. Najczęściej komunikat ten bagatelizujemy i cieszymy się, że mimo wszystko strona się wyświetliła. BŁĄD! Komunikat ten bowiem oznacza,  że dana witryna została sfałszowana lub kontrolę nad nią przejęli hakerzy i zawiera szkodliwe dla naszego systemu elementy.

Czytaj więcej »
ABC bezpieczeństwa

ABC Cyberbezpieczeństwa: H jak hasła

Mogłoby się wydawać, że kradzieże w Internecie najczęściej opierają się na łamaniu haseł przez hakerów. Nic bardziej mylnego. Nie dość, że zazwyczaj są one na tyle proste, że wcale nie trzeba ich łamać, to jeszcze cyberprzestępcy znaleźli sposób, aby skłonić użytkownika, żeby podał hasło sam. Tak po prostu!

Czytaj więcej »
ABC bezpieczeństwa

Ransomware

Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które ogranicza dostęp do plików, a następnie żąda okupu w celu odblokowania dostępu do nich.

Czytaj więcej »
ABC bezpieczeństwa

Trojan

Powiedzmy, że znałeś Jane kilka lat temu. Jeśli właśnie otrzymałeś od niej wiadomość e-mail bez kontaktu przez lata, uważaj ją za podejrzaną i zdecydowanie nie otwieraj załącznika. Jane może być hakerem, który tylko czeka na włamanie się do twojego systemu za pośrednictwem trojana.

Czytaj więcej »

Formularz kontaktowy

Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    do10osobdo50osobwiecejniz50

    do20urzadzendo50urzadzenwiecejniz100

    stalynowy