Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Apple

Aplikacja Facebook na iOS Caught uzyskuje dostęp do kamery w tle

Jakub T.

14 listopada 2019

Użytkownicy iPhone’a zgłosili, że Facebook otwierał główny aparat, gdy aplikacja była używana, co prowadziło do spekulacji, że ta funkcja była używana do szpiegowania ludzi. Facebook szybko stwierdził, że to tylko błąd.

Niektórzy użytkownicy iPhone’a zauważyli, że aparat w telefonie był uruchomiony, gdy otworzyli film lub zdjęcie na pełnym ekranie, a następnie zostało to naprawione. Wielu z nich opublikowało nagrania na Twitterze, pokazując, jak to działa, i młyn plotek wystartował.

Facebook i prywatność tworzą podejrzane połączenie słów w oczach opinii publicznej. Firma pogrążyła się w kontrowersjach związanych z prywatnymi danymi użytkowników i wciąż próbują wyjaśnić, przy każdej okazji, że ich aplikacja nie rejestruje potajemnie ludzi.

Łatwo sobie wyobrazić, dlaczego użytkownicy iPhone’a na Facebooku nie byli zadowoleni z tego, że ich aparat włącza się bez ich wiedzy. Problem został po raz pierwszy zgłoszony w tweecie przez użytkownika Facebooka Joshua Maddux, według The Hacker News.

„Znaleziono problem z @facebook #security & #privacy. Gdy aplikacja jest otwarta, aktywnie korzysta z aparatu. Znalazłem błąd w aplikacji, który pozwala zobaczyć kamerę otwartą za głównym ekranem. Zwróć uwagę, że kamera skierowana była na dywan ”- powiedział Maddux na Twitterze. „Udało mi się to potwierdzić na 5 różnych iPhone’ach z wszystkimi 13.2.2. Zwrócę uwagę, że iPhone’y z iOS 12 nie pokazują kamery (nie mówiąc, że nie jest używana). ”

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Największą niewiadomą jest to, czy aparat jest używany, czy tylko dostępny. Facebook szybko stwierdził, że to tylko błąd i że żadne dane nie zostały zarejestrowane i przesłane.

„Niedawno odkryliśmy, że wersja 244 aplikacji Facebook na iOS niepoprawnie uruchamiałaby się w trybie poziomym”, powiedział serwis Facebook The Hacker News. „Rozwiązując ten problem w zeszłym tygodniu w wersji 246 (wprowadzonej
8 listopada), przypadkowo wprowadziliśmy błąd, który spowodował, że aplikacja częściowo nawigowała do ekranu aparatu sąsiadującego z kanałem informacyjnym, gdy użytkownicy stukali w zdjęcia. Nie widzieliśmy żadnych dowodów przesłania zdjęć lub filmów z powodu tego błędu. Dzisiaj przesyłamy poprawkę do Apple. ”

Aktualizacja aplikacji Facebook jest już wdrażana dla użytkowników iOS.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy