Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBez kategoriiRansomwareZagrożenia Internetowe

Atak ransomware na szpital w Wersalu

Marcin W

7 grudnia 2022

Atak ransomware na szpital André Mignot w Wersalu zakłócił działanie wielu systemów komputerowych oraz prowadzenie opieki weekendowej nad pacjentami.

Sala szpitalna

Według lokalnych doniesień prasowych, atak miał miejsce w piątek wieczorem, pozostawiając czarne ekrany wielu komputerów. W sobotę placówka medyczna została zmuszona do przeniesienia części pacjentów z oddziału intensywnej terapii do pobliskich szpitali.

Przeczytaj też – Hakerzy wykradli dane policji z belgijskiego komisariatu

Trudna sytuacja po ataku ransomware na szpital

Minister zdrowia François Braun powiedział, że specjalny personel został wezwany na oddział intensywnej terapii w celu naprawy ekranów, które nie działały już w ramach sieci szpitalnej.

Biorąc pod uwagę sparaliżowany stan systemów komputerowych i sieci, kierownictwo szpitala również zdecydowało o przełożeniu operacji. Działalność w szpitalu Mignot pozostaje utrudniona, a personel wraca do pracy z długopisem i papierem. Braun powiedział, że szpital został wprowadzony „w tryb ochrony danych”, a wszystkie systemy komputerowe zostały wyłączone, aby ograniczyć szkody.

Przeczytaj też – Microsoft ostrzega przed atakami Ransomware

Żądanie okupu

Szpital złożył w niedzielę formalną skargę, a prokuratura w Paryżu prowadzi teraz śledztwo w sprawie próby wymuszenia.

„Zażądano okupu, którego kwoty nie znam, ale nie zamierzamy go płacić” – powiedział w poniedziałek lokalnej prasie Delepierre.

To nie pierwszy atak ransomware, który sparaliżował francuski szpital w tym roku. W sierpniu ofiarą cyberprzestępców padło także centrum Hospitalier Sud Francilien, od którego zażądano 10 milionów dolarów za przywrócenie zaszyfrowanych plików. Ponieważ odmówili poddania się żądaniom atakujących, wyekstrahowane dane zostały później opublikowane na stronie hakerów.


Autor


Marcin W

Młodszy webmaster, zajmuje się funkcjonowaniem strony, pozycjonowaniem SEO, zamieszczaniem postów, tworzeniem grafik, wprowadzaniem promocji. Prowadzę również obsługę telefoniczną i czatową klientów sklepu, serwis techniczny dla rozwiązań domowych. Hobbystycznie zajmuje się grafiką 3D, tworzeniem gier na urządzenia z systemem android używając języka Java, C# z silnikiem unity. Uwielbia piesze wędrówki.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy