Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Agent Bitdefender: Najczęściej zadawane pytania

Arkadiusz K

22 listopada 2023

W tym artykule odpowiemy na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących połączenia Bitdefendera GravityZone z chmurą

Czy Agent Bitdefender łączy się z Usługami Bitdefender w Chmurze (Bitdefender Cloud Services) na zewnątrz mojej organizacji?

Tak, nasz produkt wykorzystuje najnowsze technologie opracowane przez Bitdefender, z których niektóre wykorzystują technologie skanowania off-premises w celu zwiększenia wydajności i optymalizacji. Największą zaletą naszych technologii off-premises jest to, że każdy punkt końcowy w organizacji będzie stale podłączony do aktualnego repozytorium hostowanego przez Bitdefender. Co więcej, agent Bitdefender wykorzystuje własne mechanizmy buforowania, które pomagają zminimalizować ruch i zoptymalizować wydajność skanowania.

Jakie funkcje Bitdefendera korzystają ze skanowania off-premise i dlaczego?

Kontrola Zawartości wykorzystuje technologie skanowania offpremises, które proaktywnie analizują zagrożenia i kategoryzują strony internetowe, umożliwiając naszym klientom uzyskanie najbardziej kompleksowego i dokładnego statusu każdej strony internetowej. Technologie off-premises przynoszą następujące korzyści:

 • Redukcja obciążenia systemu
 • Znacznie szybsze i dokładniejsze przetwarzanie zapytań do bazy danych dla każdej strony internetowej
 • Weryfikacja w czasie rzeczywistym dowolnej strony internetowej poprzez natychmiastowy dostęp do Bitdefender Cloud Services.

Antyphishing wykorzystuje również technologie skanowania offpremises. Co godzinę tworzone są fałszywe strony internetowe i strony phishingowe mające na celu kradzież poświadczeń i innych prywatnych danych. 

Nasze laboratoria zajmujące się badaniami nad phishingiem w stanie zidentyfikować nowe zagrożenia phishingowe i poprawić wykrywanie w celu zwiększenia poziomu ochrony punktów końcowych poprzez identyfikację najnowszych ataków phishingowych i oszustw na rynku.

Antymalware wykorzystuje technologie skanowania offpremises, aby dodać kolejną warstwę obrony przed najnowszymi i najbardziej szkodliwymi zagrożeniami, włącznie z wykrywaniem ataków zeroday. 

 • Nasze usługi Bitdefender w Chmurzew stanie analizować najnowsze zagrożenia z rynku i natychmiast dostarczać odpowiedzi na temat potencjalnie szkodliwych procesów uruchomionych na komputerze.
 • W związku z tym, nawet jeśli Twój punkt końcowy nie pobrał jeszcze najnowszych sygnatur, odpytanie Bitdefender Cloud Services nadal zapewni szybką ochronę przed tego rodzaju zagrożeniami.

Analizator Sandbox wykorzystuje również technologie skanowania offpremises. Gdy systemy chronione przez Bitdefender wykryją plik, który nie spełnia niezbędnych kryteriów do wykrycia przez nasze moduły prewencyjne, ale nadal wykazuje podejrzane zachowanie, jest on wysyłany do Analizator Sandbox w chmurze do dalszej analizy.

Security for Exchange wykorzystuje technologie skanowania offpremises dla lepszego wykrywania spamu i złośliwego oprogramowania. Zapewnia filtrowanie antymalware i antyspamowe, które jest zintegrowane z serwerem Microsoft Exchange. Dlatego Ochrona Exchange musi być zainstalowana na punkcie końcowym, aby funkcja działała.

Jak działa skanowanie off-premise?

Tylko podejrzane pliki są skanowane i sprawdzane przez usługi chmurowe Bitdefendera. Agent Bitdefender tworzy abstrakcyjną sygnaturę, która jednoznacznie identyfikuje plik i ta sygnatura jest sprawdzana w repozytorium Bitdefender, aby sprawdzić czy jest to potencjalne złośliwe oprogramowanie.  Sygnatura nie zawiera danych z rzeczywistego pliku. Sam plik nie opuszcza komputera ani siedziby firmy.

Co się dzieje z moimi danymi?

Odnieś się do Polityki prywatności dla produktów biznesowych Bitdefender

Czy skanowanie off-premise spełnia wymogi regulacyjne?

Nasza firma przywiązuje dużą wagę do ochrony danych i prywatności. Bitdefender traktuje dane osobowe zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jak wyjaśniono powyżej, agent Bitdefender skanujący poza siedzibą firmy za pomocą Bitdefender Cloud Services nie przetwarza danych firmy w żaden sposób w ramach tej procedury.

Źródło: https://www.bitdefender.com/business/support/en/77209-63278-bitdefender-security-agent-faq.html


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy