Bitdefender Internet Security 25.0 z najwyższym wyróżnieniem AV-Comparatives

AV-Comparatives, niezależny instytut badawczy, opublikował wyniki testu „Malware Protection” przeprowadzonego w marcu bieżącego roku. Eksperci przyznali bardzo wysokie oceny oprogramowaniu Bitdefender Internet Security 25.0.

AV-Comparatives Malware Protection dla Bitdefender

Test AV-Comparatives sprawdza oprogramowanie bezpieczeństwa pod kątem wykrywalnościci wirusów oraz możliwości zapobiegania wprowadzaniu zmian przez złośliwe oprogramowanie. W niektórych przypadkach program antywirusowy może nie rozpoznać nieaktywnej próbki złośliwego oprogramowania, ale rozpozna ją, kiedy jest aktywna. Poza tym wiele antywirusów wykorzystuje wykrywanie behawioralne do wyszukiwania i blokowania prób wykonania zmian systemowych typowych dla malware’u. Test AV-Comparatives mierzy ogólną zdolność produktów zabezpieczających do ochrony systemu przed złośliwymi programami. Autorzy sprawdzają również skuteczność narzędzi w świecie rzeczywistym i podczas badania pobierają próbki złośliwego oprogramowania z aktywnych adresów URL, umożliwiając korzystanie z takich funkcji, jak blokowanie adresów URL.

Bitdefender Internet Security

Oprogramowanie Bitdefender Internet Security 25.0 wykazało się 100 procentową skutecznością w teście ochrony online i po 96,8 proc. w wykrywalności trybie online oraz offline. Produkt otrzymał najwyższe wyróżnienie AV-Comparatives Advanced Malware Protection z maksymalną liczbą „trzech gwiazdek”.

Wszystkie produkty uczestniczące w badaniu zostały zainstalowane na w pełni aktualnym 64-bitowym systemie Microsoft Windows 10. Produkty były testowane na początku marca z domyślnymi ustawieniami i przy użyciu ich najnowszych aktualizacji. Zestaw testowy użyty w tym teście składał się z 10013 próbek złośliwego oprogramowania.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments