Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

23 października 2023

Rozwiązanie bezpieczeństwa biznesowego Bitdefender w dalszym ciągu zdobywa najwyższe niezależne wyróżnienia. Tym razem firma Forrester przyznała Bitdefenderowi pozycję Lidera w raporcie The Forrester Wave™: Endpoint Security w IV kwartale 2023 r. Wyniki tej oceny przypominają nam, że Bitdefender w dalszym ciągu koncentruje się na dostarczaniu najwyżej ocenianych rozwiązań i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości.

Bitdefender Forrester Wave

Bitdefender zdobywa świetne wyniki w testach Forrester Wave

Podczas testów firma Forrester zastosowała ocenę składającą się z 25 kryteriów, która obejmowała wszystko, od szczegółów technicznych bieżącej oferty każdego dostawcy po jego strategię i obecność na rynku. Ocena skupiała się przede wszystkim na zdolności każdego dostawcy do zapewniania dobrych wyników w zakresie ochrony punktów końcowych. Forrester zauważył, że posiadanie skutecznej profilaktyki pozwala analitykom bezpieczeństwa skoncentrować się na badaniu, w jaki sposób zagrożenie przedostało się przez inne linie obrony, zamiast koncentrować swoje wysiłki na naprawie.

Kolejnym obszarem, który Forrester wziął pod uwagę przy ustalaniu rankingu poszczególnych dostawców, jest możliwość dostarczania skonsolidowanych narzędzi analitykom bezpieczeństwa. Zarządzanie wieloma niepowiązanymi narzędziami nie tylko wprowadza potencjalne luki w zabezpieczeniach, ale także zwiększa szansę na błąd specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa. Narzędzia bezpieczeństwa często oferują własną krzywą uczenia się, pulpit nawigacyjny i system alertów, co prowadzi do przytłaczającego zalewu danych, które zespoły muszą ręcznie zebrać. To olbrzymie obciążenie może przesłonić krytyczne zagrożenia i zmniejszyć skuteczność reagowania na zagrożenia.

Firma Forrester wzięła również pod uwagę zdolność każdego dostawcy do dostarczania narzędzi zapewniających organizacjom płynne przejście do wykrywania i reagowania w punktach końcowych (EDR) lub rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR). Chociaż ocena koncentruje się na zapobieganiu i ochronie, Forrester zdaje sobie sprawę, jak ważne jest badanie zagrożeń dla organizacji. Biorąc pod uwagę złożoność współczesnych cyberataków, EDR i XDR dostarczają bezcennych informacji do analizy zagrożeń. Technologie te umożliwiają organizacjom wykrywanie, badanie i identyfikowanie słabych ogniw w obecnych w firmie zabezpieczeniach. Jak zauważono w raporcie firmy Forrester: „(…)kupujący powinni priorytetowo traktować rozwiązania zabezpieczające punkty końcowe, które umożliwiają im łatwą migrację na platformę analizy bezpieczeństwa skupioną na punktach końcowych bez rekonfiguracji lub zmiany punktów końcowych, w porównaniu z rozwiązaniami wymagającymi szeroko zakrojonych zmian w środowisku”.

Wykorzystując te kluczowe obszary jako podstawę oceny, dostawców dzieli się na jedną z następujących kategorii: Liderzy, Silni wykonawcy, Konkurenci i Pretendenci. Szczegóły metodologii Forrester Wave można znaleźć na ich stronie internetowej.

Bitdefender to strategiczny wizjoner w rozwijającej się branży

W ocenie Forrester Wave Bitdefender został sklasyfikowany jako Lider. Zagłębiając się w szczegóły oceny, czytelnicy zauważą, że Bitdefender otrzymał najwyższe możliwe wyniki w dziesięciu kryteriach, w tym w zapobieganiu złośliwemu oprogramowaniu i naprawianiu luk. Naszym zdaniem wyniki te odzwierciedlają zintegrowane, całościowe podejście do bezpieczeństwa punktów końcowych.

W raporcie Forrester przyznaje, że „Bitdefender wyróżnia się swoim zdeterminowanym nastawieniem, stawiającym przede wszystkim na zapobieganie”. W raporcie zwrócono uwagę na szeroki zakres funkcji kontroli punktów końcowych, nasze duże możliwości w zakresie obsługi wielu systemów operacyjnych, w tym mobilną ochronę przed zagrożeniami, a także na zintegrowane możliwości w zakresie łatania i zarządzania lukami w zabezpieczeniach. Forrester zauważa również, że Bitdefender oferuje jeden z najbardziej elastycznych modeli cenowych, a klienci referencyjni podkreślili doskonałą obsługę osobistą.

Bitdefender otrzymał 3,7 na 5 w kategorii Aktualna oferta i najwyższe możliwe wyniki w kryteriach zapobiegania złośliwemu oprogramowaniu, zapobiegania exploitom, ochrony tożsamości, wykrywania zagrożeń sieciowych, usuwania ataków, usuwania luk w zabezpieczeniach i usuwania łatek.

Bitdefender zajął także drugi najwyższy wynik w kategorii strategii – 3,9.

W kategorii strategii Bitdefender otrzymał najwyższe możliwe wyniki w kryteriach Innowacyjność, Adaptacja oraz Elastyczność i przejrzystość cen.

Forrester wspomniał także o naszych dużych inwestycjach w badania i rozwój. Inwestycje te, prowadzone przez zespół Bitdefender Labs, pozwalają Bitdefenderowi na wprowadzanie innowacji dzięki technologiom, takim jak opatentowana, odporna na manipulacje ochrona przed oprogramowaniem Ransomware i ogólnosystemowe monitorowanie integralności.

„Jesteśmy niezwykle dumni z wyników, które Bitdefender uzyskał w testach przeprowadzonych przez Forrester Wave. Potwierdzają one nasze zaangażowanie w dostarczanie solidnych, przyjaznych dla użytkownika i opłacalnych rozwiązań dostosowanych do współczesnych przedsiębiorstw” – mówi Dariusz Woźniak z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowanie Bitdefender.

Źródło: https://www.bitdefender.com/blog/businessinsights/bitdefender-named-a-leader-in-the-forrester-wave-endpoint-security-evaluations/

Pobierz plik PDF

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Marken Systemy Antywirusowe jako źródła.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy