Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogRansomware

Bitdefender na ratunek ofiarom Ransomware

Kuba / is8.pl

20 grudnia 2016

Projekt NoMoreRansom: odszyfruj swoje dane zajęte przez cyberprzestępców!

Projekt NoMoreRansom powstał z inicjatywy Europolu, holenderskiej policji, firmy Intel Security i Kaspersky Lab. Dzięki projektowi około 2500 użytkowników pomyślnie odzyskało swoje dane zajęte przez ransomware.

Z czasem do NoMoreRansom przyłączyło się 13 krajów, przy czym projekt stał się jeszcze większy po dołączeniu wielu partnerów wspierających, firm i organizacji.

Cyberprzestępcy są teraz na celowniku, dzięki dołączeniu partnerów z branży: Emsisoft, Check Point Security i Trend Micro. Firmy te brały udział w tworzeniu wielu darmowych narzędzi deszyfrujących dostępnych na stronie projektu. Z radością możemy powiedzieć, że Bitdefender również wspiera tę inicjatywę.

Im więcej krajów partnerskich dołącza do projektu tym większa szansa, że zagrożenia zostaną szybciej zatrzymane. Rząd danego kraju może przechwytywać serwery poleceń, na których znajdują się klucze potrzebne do odszyfrowania i dzięki temu jest większa kontrola każdego nowo powstałego ransomware.

Bitdefender na ratunek ofiarom Ransomware.

W naszych artykułach często ostrzegamy przed złośliwym oprogramowaniem, które w najlepszym przypadku uprzykrzają nam codzienne korzystanie z komputera. Sprawiają, że nasz system operacyjny, czy to w  telefonie czy na komputerze zaczyna działać wolniej, wyświetlają się np. niechciane reklamy, przeglądarka przekierowuje na strony, które wcale nie mamy ochoty odwiedzać. Zwracamy też pilnie uwagę na te szkodliwe programy, które sprawiają, że dzieje się coś dużo gorszego niż wyskakujące na pulpicie okna. Okazuje się bowiem, że pewnego dnia dostęp do danych na komputerze staje się nagle niemożliwy, jeśli nie zapłacimy hakerowi okupu za odblokowanie systemu – mówimy mianowicie o Ransomware.

Z radością chcemy Was poinformować, że dostarczone przez Bitdefender darmowe narzędzia do deszyfracji są teraz dostępne online dla wszystkich użytkowników internetu, oferując zarazem aktualnym ofiarom Ransomware możliwość odszyfrowania swoich plików bez potrzeby płacenia przestępcom ciężkich pieniędzy. Opracowane przez firmę Bitdefender narzędzia do deszyfracji zostały dodane do strony nomoreransom.org. Portal jest obsługiwany
w następujących  językach: angielskim, duńskim, francuskim, włoskim, portugalskim i rosyjskim.

Bitdefender®
Lider w walce z ransomware


Chroń swoją organizację przed ransomware z rozwiązaniami, które najlepiej zapobiegają i blokują zagrożenia.

Główny szef od strategii bezpieczeństwa w Bitdefender oznajmił: “Szacunkowe straty finansowe z tytułu działalności ransomware, na koniec roku 2016 osiągnęły niemal miliard dolarów. Oznacza to, że tradycyjne mechanizmy ochrony i technologie okazały się niewystarczającą obroną przeciwko zagrożeniom tego typu”. Badania Bitdefeder pokazują, że połowa osób, które padło ofiarą ransomware, jest skłonna zapłacić cenę nawet 500$, żeby móc odkodować zablokowane pliki.

Raz jeszcze pragniemy podać kilka prostych i ważnych wskazówek, które mogą pomóc Wam i innym użytkownikom zabezpieczyć się przed ransomware:

 • Używać znanego, sprawdzonego i nagradzanego zestawu programów,
 • Regularnie aktualizować swój software, instalować najnowsze “łatki” (patches), aby uniknąć luk w systemie, które mogą być wykorzystane z kolei przez hakarów do zarażenia systemu,
 • Robić kopie “back-up”,
 • Włączyć opcję “Pokaż ukryte rozszerzenie pliku” (”Show hidden file extension”). To pozwoli wykryć podejrzane pliki, które nazwano “ZIP.EXE” i nie dopuści do ich uruchomienia.

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy