Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w InternecieBlog

Bitdefender prezentuje Rewolucyjną Architekturę Zabezpieczeń Przed Ukierunkowanymi Atakami

Kuba / is8.pl

9 czerwca 2016

Bitdefender Hypervisor Introspection opracowany w ścisłej współpracy z Citrix, działa na poziomie hypervisor, gdzie ma bogatą wiedzę na temat pamięci Maszyn Wirtualnych. Pozostaje on całkowicie odizolowany od potencjalnych ataków, by przynieść wyższy poziom widoczności bezpieczeństwa i możliwości działania niż kiedykolwiek było to wcześniej możliwe w środowiskach wirtualnych.

Obecnie dostępne jako podgląd technologii, Bitdefender Hypervisor Introspection (HVI) ściśle integruje się z DirectInspect API wydanym przez Citrix jako część XenServer 7. Jest to pierwszy komercyjny hypervisor ze zdolnością introspekcji maszyny wirtualnej.

Bitdefender HVI jest pierwszym rozwiązaniem, które może zaoferować skanowanie pamięci w czasie rzeczywistym i monitorowanie maszyn wirtualnych, zapewniając niespotykaną widoczność zaawansowanych ukierunkowanych zagrożeń.

W przeciwieństwie do narzędzi bezpieczeństwa in-guest, które nie są odizolowane od zagrożeń i są podatne na zakłócenia, to nowe podejście pozwala HVI na wykrywanie i blokowanie zagrożen, w tym ukierunkowanych ataków, takich jak Carbanak, Turla, APT28 i NetTraveler, nawet nie znając luk wykorzystywanych przez hakerów.

Bitdefender HVI uruchomiony jest w uprzywilejowanej pozycji w stosunku do środowiska zagrożenia – pod systemem operacyjnym z izolacją egzekwowaną sprzętem – więc atakujący nie mogą jej zakłócić lub uniknąć wykrycia, tak jak się to dzieje z tradycyjnymi narzędziami zabezpieczającymi.Działa jako rozwiązanie bezagentowe, które pracuje obok każdego istniejącego rozwiązania bezpieczeństwa in-guest punktów końcowych, aby odkryć głębokie zagrożenia, które zdołały pozostać w ukryciu przed użytkownikiem. HVI może również usunąć te zagrożenia poprzez automatyczne wstrzykiwanie narzędzi naprawczych w maszynę wirtualną, jeśli jest taka potrzeba.

Wzrost liczby naruszeń i udanych ataków na duże przedsiębiorstwa pokazuje, że istniejące rozwiązania zabezpieczające nie są w stanie przeciwstawić się szybkiemu rozwojowi narzędzi i technik ataku w świecie cyberprzestępczości, powiedział Harish Agastya, Wiceprezes Rozwiązań Enterprise w Bitdefender. HVI daje organizacjom przewagę, której potrzebują, aby chronić siebie, teraz i w przyszłości.

Dzięki współpracy z Bitdefender, Citrix XenServer stał się pierwszym komercyjnym hypervisor z introspekcją maszyny wirtualnej, umożliwiając klientom łatwe wykrycie i zablokowanie wyrafinowanych zagrożeń na poziomie hypervisor, powiedział Marc Trouard-Riolle, główny kierownik działu marketingu produktów Core Infrastructure w Citrix, Introspekcja Hypervisor jest prawdziwym graczem zmieniającym zasady w świecie cyberbezpieczeństwa. To wyrafinowane rozwiązanie dla naszych klientów i jednocześnie łatwe w użyciu jako część wdrażania XenServer.

źródło: https://www.bitdefender.com/news/at-citrix-synergy-bitdefender-unveils-revolutionary-security-architecture-against-targeted-attacks-3156.html

***

Bitdefender® to twórca jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijającej się linii cenionego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Od 2001 roku Bitdefender jest pionierem branży, opracowującym i wdrażającym nagradzane technologie bezpieczeństwa. Każdego dnia Bitdefender chroni cyfrowe doświadczenia dziesiątek milionów użytkowników domowych i korporacyjnych na całym świecie. Rozwiązania Bitdefender rozpowszechniane są poprzez globalną sieć partnerów i dystrybutorów z wielu krajów.

Technologia antywirusowa Bitdefendera znalazła się na szczycie wiodących w branży testów AV-Test i AV-Comparatives. Więcej informacji na temat Bitdefendera i jego produktów można znaleźć na stronach internetowych poświęconych rozwiązaniom bezpieczeństwa. Dodatkowo, na stronie www.hotforsecurity.com Bitdefender przedstawia kulisy i najbardziej aktualne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom śledzić jego codzienną walkę ze złośliwym oprogramowaniem.

Marken Systemy Antywirusowe istnieje od 1999 roku i aktywnie działa w branży bezpieczeństwa IT na terenie całej Polski. Firma zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem produktów związanych z najnowszymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych w sieciach komputerowych, zwłaszcza oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które otrzymały pozytywne opinie i certyfikaty w niezależnych testach prowadzonych przez laboratoria na całym świecie.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy