Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w Internecie

Bitdefender produktem roku AV-Comparatives w 2022 roku

Piotr R

22 maja 2024

Niezmiernie miło nam ogłosić, że Bitdefender Internet Security zyskał tytuł Produktu roku AV-Comparatives, otrzymując najwyższą nagrodę Advanced+ Award we wszystkich 7 testach. Zdobywa także srebrną nagrodę za zaawansowany test ochrony przed zagrożeniami oraz brązową nagrodę za test ochrony w świecie rzeczywistym i test ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Nagroda ta jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ ukazuje, że nasze starania z zakresu dbania o cyberbezpieczeństwo przynosi wymierne skutki. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się testom przeprowadzanym przez AV-Comparatives i szczegółowo omówimy wyniki, które uzyskał Bitdefender.

AV-Comparatives 2022

Coroczne zestawienie testów AV-Comparatives

Pod koniec każdego roku firma AV-Comparatives publikuje raport podsumowujący, w którym zawiera uwagi na temat różnych konsumenckich produktów antywirusowych testowanych w ciągu roku oraz podkreśla produkty, które uzyskały wysokie wyniki podczas dwunastu testów. Należy pamiętać, że w niedawnym raporcie uwzględniono całą serię głównych testów konsumenckich z 2022 r., a nie tylko te najnowsze. Komentarze i wnioski opierały się na wynikach przedstawionych w różnych raportach z testów porównawczych, a także na obserwacjach poczynionych podczas testów. W tym artykule skupimy się głównie na wynikach, które osiągnął Bitdefender Internet Security.

Pamiętajmy jednak, że zdaniem testerów z AV-Comparatives nie ma czegoś takiego jak idealny program zabezpieczający, najlepszy dla wszystkich potrzeb i każdego użytkownika. Uznanie Bitdefendera za „Produkt roku” nie oznacza, że program jest „najlepszy” we wszystkich przypadkach i dla wszystkich: oznacza to jedynie, że jego ogólne wyniki w naszych testach przez cały rok były spójne i miały najlepszą średnią. Dlatego zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony AV-Comparatives i sprawdzenia szczegółowych wyników poszczególnych testów.

Przegląd testów AV-Comparatives w 2022 r.

AV-Comparatives udostępnia szeroką gamę testów i przeglądów w formie kompleksowych raportów. Coroczne nagrody są przyznawane na podstawie serii głównych testów publicznych konsumentów: testu ochrony w świecie rzeczywistym, testu wydajności, testu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, testu fałszywych alarmów i testu zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami.

Wszystkie testowane programy pochodzą od renomowanych i niezawodnych producentów. Należy pamiętać, że nawet poziom/nagroda STANDARD wymaga, aby program osiągnął dobry standard, chociaż wskazuje obszary, które wymagają dalszej poprawy w porównaniu do innych produktów. ZAAWANSOWANY wskazuje, że produkt ma obszary, które mogą wymagać poprawy, ale jest już bardzo kompetentny. Dlatego niezmiernie miło nam ogłosić, że Bitdefender Internet Security jako jedyny testowany antywirus osiągnął najwyższą ocenę ZAAWANSOWANY+ we wszystkich kategoriach i testach na przestrzeni całego roku.

Poza tytułem Produktu roku AV-Comparatives Bitdefender Internet Security otrzymał także inne nagrody. Poniżej zamieszczamy najważniejsze z nich:

 • Brąz w kategorii testów ochrony w świecie rzeczywistym.
 • Brąz w kategorii ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.
 • Srebro w kategorii zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami.

Dodatkowa recenzja Bitdefender Internet Security

Testerzy AV-Comparatives docenili także stosunek jakości do ceny, który prezentuje Bitdefender Internet Security, a także wsparcie techniczne, na jakie mogą liczyć klienci. „Bitdefender Internet Security jest bardzo prosty w instalacji i nawigacji oraz ma dobre opcje skanowania. Podobała nam się możliwość dostosowania ikon na stronie głównej. Co godne pochwały, złośliwe oprogramowanie na dysku USB jest automatycznie wykrywane po podłączeniu dysku, a ochrona dostępu oznacza, że pliki są skanowane w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania podczas próby skopiowania ich na komputer. Zarówno funkcje pomocy, jak i opcje kontroli dostępu są doskonałe. Opcje domyślne są bardzo bezpieczne dla użytkowników niebędących ekspertami, natomiast dla zaawansowanych użytkowników funkcja Oś czasu ataku zapewnia przydatne informacje umożliwiające zrozumienie zagrożeń” – głosi część recenzji AV-Comparatives.

W dalszej części artykułu testerzy AV-Comparatives chwalą łatwą i intuicyjną instalację antywirusa oraz to, że potencjalni klienci mogą skorzystać z 30-dniowej bezpłatnej licencji. Ponadto Bitdefender został doceniony za sprawną ochronę w czasie rzeczywistym, czytelne alerty o wykryciu zagrożenia, scenariusze wykrywania zagrożenia, kontrolę dostępu i kwarantannę.

Testerzy bliżej przyjrzeli się także zaporze Bitdefendera. Podczas kontroli funkcjonalności zapora sieciowa Bitdefender została skoordynowana z publicznymi/prywatnymi typami sieci systemu Windows. Na przykład, kiedy połączono ją z nową siecią bezprzewodową i oznaczono ją jako publiczną w monicie połączenia systemu Windows, zapora sieciowa Bitdefender również przyjęła ustawienie publiczne.

Wyniki Bitdefender Internet Security w testach AV-Comparatives dobitnie pokazują, że jest to jeden z najlepszych dostępnych antywirusów na rynku. Jeśli chcesz poznać jego więcej funkcjonalności, to sprawdź tę stronę.

 


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy