Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlogCiekawostki

Bitdefender rozszerza partnerstwo w zakresie cyberbezpieczeństwa z Ferrari

Julia N

14 czerwca 2023

Ferrari F1 Racing Team jest strategicznym partnerem Bitdefendera. Nawiązana między nimi w ubiegłym roku współpraca to owoc wspólnej pasji do wysokiej wydajności i technologicznych innowacji. W tegorocznym zjeździe na szczycie Bitdefender Country Partners Summit uczestniczył także Marc Gené, reprezentant Ferrari F1 Racing Team, co stanowiło dobrą wróżbę dla przyszłych relacji obu firm. Wróżbę, która sprawdziła się już kilka dni później.

dwóch mężczyzn siedzących na tle baneru z naisami: Bitdefender, Ferrari Team Partner

Bitdefender rozszerza partnerstwo z Ferrari

Bitdefender, światowy lider cyberbezpieczeństwa, ogłosił 18 maja br., że rozszerzył swoją współpracę z Ferrari, aby zapewnić Zaawansowaną Analizę Zagrożeń Bitdefender dla globalnych operacji firmy. Ferrari zintegruje to narzędzie ze swoim centrum operacji bezpieczeństwa (SOC), pomagając analitykom bezpieczeństwa w szybszej weryfikacji i selekcji alertów, a także w usprawnieniu wyszukiwania zagrożeń oraz przyspieszeniu reakcji na incydenty.

Lider motoryzacyjny skorzysta z Kanałów Wywiadu Operacyjnego Bitdefender, które dostarczają pełny kontekst i wskaźniki dotyczące zaawansowanych trwałych zagrożeń (APT), phishingu, oszustw, złośliwych adresów IP, domen, adresów URL i skrótów plików używanych do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania w lukach zabezpieczeń, serwerach dowodzenia i kontroli (C2).

Analitycy bezpieczeństwa Ferrari uzyskają również dostęp do interfejsu Operacyjnego Wywiadu Bitdefender API. To usługa zapytań zapewniająca praktyczne informacje nie tylko na temat samych zagrożeń cyberbezpieczeństwa, ale także otaczających je kontekstów, takich jak rodziny złośliwego oprogramowania, profile ofiar (branża, kraj, platforma), zaufanie, podatność, wyniki popularności, luki w zabezpieczeniach i exploity oraz wiele innych.

Bitdefender i Ferrari – liczy się każda sekunda

Wyniki niedawnego badania, w którym wzięło udział ponad 400 specjalistów IT i bezpieczeństwa z całego świata, pokazują, że rozszerzenie możliwości cyberbezpieczeństwa w wielu środowiskach (lokalnych, chmurowych, hybrydowych) to główne wyzwanie niejednej organizacji.

Dzięki bardziej aktualnym, dokładnym informacjom o zagrożeniach zespół ds. bezpieczeństwa Ferrari będzie w stanie szybciej wykrywać złośliwe oprogramowanie, złośliwe kampanie i nietypowe zachowania, powstrzymując zagrożenia, zanim dostaną się do organizacji lub rozprzestrzenią w jej rozproszonym środowisku (lokalnym albo chmurowym) – od biura po tor wyścigowy.

Zaawansowana Analiza Zagrożeń Bitdefender jest zasilana przez rozległą sieć setek milionów czujników, w tym globalny ekosystem OEM (obsługujący małe, średnie firmy i przedsiębiorstwa) stale gromadzący dane o zagrożeniach na całym świecie. Bitdefender Labs, elitarny zespół praktyków bezpieczeństwa, koreluje dane z ewoluującymi obiektami zagrożeń, zbierając powiązane znane wskaźniki kompromisu (IOC), złośliwe oprogramowanie, złośliwe domeny i adresy URL oraz przeprowadza głęboką analizę, aby zapewnić szerszy kontekst wokół zagrożeń. Ta telemetria w połączeniu z analizą wykonywaną przez człowieka i zautomatyzowaną skutkuje setkami dodawanych zagrożeń, codzienną weryfikacją miliardów zapytań dotyczących cyberniebezpieczeństw, a także mniejszą liczbą fałszywych alarmów dla zespołów ds. bezpieczeństwa.

„Czas ma znaczenie – zarówno podczas wyścigów F1, jak i w kwestiach dotyczących zapobiegania cyberatakom, ich wykrywaniu i powstrzymywaniu. Liczy się każda sekunda. Dlatego tak ważna jest praktyczna analiza zagrożeń, która pozwala szybko reagować w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa” — powiedział Florin Talpes, współzałożyciel i dyrektor generalny. Bitdefendera. – „Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Ferrari, włączając Zaawansowaną Analizę Zagrożeń Bitdefender w struktury bezpieczeństwa firmy. To rozszerzenie opiera się na tym, co osiągnęliśmy już jako partner zespołu Scuderia Ferrari. Będziemy kontynuować współpracę, aby pomóc Ferrari wyprzedzić najnowsze zagrożenia bezpieczeństwa cybernetycznego”.


Autor


Julia N

Mieszkam w Sopocie. Do moich codziennych zadań należą przede wszystkim różnego rodzaju prace redakcyjno-korektorskie. Pracując w branży IT, sukcesywnie i z satysfakcją podnoszę swoje kompetencje w tym zakresie. W wolnych chwilach lubię czytać książki i układać puzzle w Internecie.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy