Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

31 maja 2023

Aktualnie najpopularniejszą metodą, dzięki której możemy potwierdzić naszą tożsamość w cyfrowym świecie, jest hasło. Niestety, jak donoszą eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa z firmy Bitdefender, wielu użytkowników sieci wciąż nie potrafi tworzyć silnych haseł i bezpiecznie ich przechowywać. Rozwiązaniem tego problemu może być edukacja z zakresu podstaw cyberbezpieczeństwa oraz korzystanie z usług menadżerów haseł. Dlatego Bitdefender postanowił wprowadzić na polski rynek swoje specjalistyczne rozwiązanie Bitdefender Password Manager, dzięki któremu Internauci będą mogli w bezpieczny sposób przechowywać swoje hasła.

Logo Bitdefender Password Manager

Najczęstsze błędy podczas tworzenia haseł

Najczęstszym błędem popełnianym podczas tworzenia nowego hasła jest ustalanie zbyt prostego hasła, takiego jak 1111, 1234, qwerty lub wszelkie rodzaje dat, imion i nazw ulic. Równie często zdarza się, że internauci wykorzystują to samo hasło na wielu kontach. Przez takie praktyki włamanie się na dane konto będzie dla hakera bardzo łatwym zadaniem. Ponadto złamanie jednego hasła poskutkuje tym, że cyberprzestępca będzie mógł ukraść praktycznie wszystkie konta swojej ofiary.

Wielu użytkowników sieci popełnia również błąd polegający na przechowywaniu swojego hasła w nieodpowiednich miejscach. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zapamiętywanie haseł. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę to, że przeciętny Internauta korzysta z kilkunastu kont i każde z nich powinno mieć skomplikowane hasło, to zapamiętanie ich wszystkich jest praktycznie niemożliwe.

Internauci powinni jednak pamiętać o tym, żeby nigdy nie przechowywać swoich haseł na kartkach papieru lub w notatnikach. Zapisywanie ich w niezaszyfrowanym pliku na pulpicie także nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ, gdy tylko odejdziemy od komputera, to nasze hasło może poznać nasz współpracownik, znajomy ze szkoły lub ktokolwiek inny” – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

Bitdefender Password Manager – bezpieczne miejsce do przechowywania haseł

Najlepszym sposobem bezpiecznego przechowywania swoich haseł jest korzystanie z menadżerów haseł. Są to narzędzia, które powstały, aby pomóc nam dbać o nasze bezpieczeństwo. Właśnie dlatego Bitdefender postanowił wprowadzić na polski rynek produkt Bitdefender Password Manager.

Bitdefender Password Manager to multiplatformowa usługa, która zawiera funkcję automatycznego uzupełniania Twoich haseł na poszczególnych kontach. Oprócz tego może także zapisywać Twoje hasła w bezpiecznym miejscu oraz generować nowe. Aby uzyskać do nich dostęp, musisz zapamiętać tylko jedno hasło do samej usługi.

Bitdefender Password Manager jest udostępniany jako rozszerzenie do przeglądarki dla systemów Windows i macOS i obsługuje przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge i Safari. Dla urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android jest udostępniany jako dedykowana aplikacja mobilna.

Zobacz także:

Bitdefender Password Manager – najczęściej zadawane pytania

A co jeśli zapomnisz główne hasło do usługi? W takim wypadku możesz je zrestartować i odzyskać dostęp do produktu. Bitdefender Password Manager oferuje również szereg dodatkowych funkcji zwiększających ogólny poziom Twojego cyberbezpieczeństwa, m.in. sprawdzanie jakości Twoich haseł, wyszukiwanie i usuwanie duplikatów haseł, odkrywanie lub ukrywanie haseł podczas ich wprowadzania, możliwość generowania raportów bezpieczeństwa, a także biometrię na urządzeniach mobilnych. Bitdefender Password Manager umożliwia także import danych z innych menedżerów haseł w wielu różnych formatach: csv, json, xml, txt, 1pif, fsk.

Sprawdź również nasz artykuł:

 

Pobierz plik PDF

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Marken Systemy Antywirusowe jako źródła.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe




    stalynowy