Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Bitdefender uznany za wizjonera w raporcie Gartner® Magic Quadrant™ 2023 dotyczącym platform ochrony punktów końcowych

Piotr R

4 marca 2024

Z dumą informujemy, że Bitdefender został uznany za Wizjonera w raporcie Gartner® Magic Quadrant™ 2023 dotyczącym platform ochrony punktów końcowych. Wierzymy, że to uznanie cementuje naszą zdolność do realizacji i kompletności wizji. Naszym zdaniem ocena Bitdefender zawarta w raporcie Gartner potwierdza jakość platformy Bitdefender GravityZone do analizy bezpieczeństwa punktów końcowych i analizy ryzyka, popartą szeregiem najważniejszych niezależnych wyróżnień, w tym uzyskaniem tytułu Lidera w The Forrester Wave™: Endpoint Security, IV kwartał 2023 r. i pierwsze miejsce w teście zaawansowanej ochrony AV-Comparatives 2023.

Bitdefender wizjonerem w raporcie Gartner

Wizjoner w raporcie Gartner® Magic Quadrant™ dotyczącym platform ochrony punktów końcowych

Według pracowników Gartnera „wizjonerzy dostarczają najnowocześniejsze funkcje, które będą istotne w nowej generacji produktów i które zapewnią kupującym wcześniejszy dostęp do ulepszonych zabezpieczeń i zarządzania. Na przykład wizjonerzy często mają niektóre z następujących funkcji: wykrywanie zagrożeń tożsamości i reagowanie na nie, zarządzanie konfiguracją zabezpieczeń, konfigurowalne usługi zarządzane przez dostawcę, możliwości zabezpieczeń konwergentnego obszaru roboczego, możliwości automatycznego wykrywania lub reagowania, zaawansowane funkcje EDR i reagowanie na incydenty w czasie rzeczywistym przepływu pracy. Wizjonerzy mogą wpływać na przebieg rozwoju technologicznego na rynku. Klienci wybierają Wizjonerów ze względu na wcześniejszy dostęp do innowacyjnych funkcji.”

Umieszczenie Bitdefender jako Wizjonera w Gartner® Magic Quadrant™ dla platform ochrony punktów końcowych jest kolejną niezależną oceną najwyższej klasy, która dodatkowo potwierdza naszą wizję cyberbezpieczeństwa i nieustające skupienie na innowacjach, a także wskazuje, że kluczowe mocne strony Bitdefender są bardzo istotne w stawianiu czoła dzisiejszym cyberwyzwaniom: nieefektywna lub uciążliwa ochrona i wykrywanie, brak kompleksowej, czytelnej dla człowieka widoczności, luki w umiejętnościach w zakresie bezpieczeństwa, zmęczenie alarmami i brak kontekstu zagrożeń.

Podczas gdy duże organizacje korzystają z lepszego personelu i wiedzy specjalistycznej w zakresie bezpieczeństwa, w przypadku średnich i mniejszych firm niezwykle istotne jest stosowanie platform, które opierają się na skutecznym zautomatyzowanym zapobieganiu oraz konsolidują, automatyzują i upraszczają dochodzenie i reagowanie w razie wystąpienia cyberincydentu. Właśnie dlatego Bitdefender zaprojektował platformę GravityZone, koncentrując się na potrzebach średnich firm, Raport Gartner Magic Quadrant potwierdza, że Bitdefender doskonale pasuje do takich organizacji.

Podejście Bitdefender do zapobiegania, ochrony, rozszerzonego wykrywania i reagowania

Bitdefender GravityZone konsoliduje widoczność bezpieczeństwa w całej organizacji i rozszerza reakcję na zagrożenia w ramach ujednoliconej platformy i jednego, elastycznego zestawu narzędzi dla punktów końcowych. Łącząc analizę ryzyka, zapobieganie, ochronę oraz wykrywanie i reagowanie na punktach końcowych, tożsamościach, chmurach, sieci i aplikacjach zwiększających produktywność, Bitdefender usprawnia operacje związane z bezpieczeństwem.

Bitdefender zaprojektował swoją platformę w oparciu o wysoce skuteczne podstawy zapobiegania i wykorzystuje dojrzałą sztuczną inteligencję doskonaloną od 2008 roku wraz z kompleksowym zestawem technologii wzmacniania, zapobiegania i ochrony.

Endpoint Detection and Response (EDR) oraz Native eXtended Detection and Response (XDR) umożliwiają analitykom w organizacjach, niezależną od ich poziomu wiedzy, szybką identyfikację, zrozumienie i reagowanie na zagrożenia. GravityZone zmniejsza zmęczenie zespołu do spraw cyberbezpieczeństwa alertami, prezentując wykrycia o wysokiej wierności oraz automatycznie segregując i korelując incydenty, aby zminimalizować szum i uwolnić analityków od żmudnej ręcznej analizy poszczególnych alertów z wielu niezależnych narzędzi. Bitdefender wykonuje także kroki, aby skrócić czas przebywania atakującego. W konsoli kontekst incydentu jest prezentowany w formacie przyjaznym dla pracownika w programie Incident Advisor. Dzięki niemu zespoły szybko zrozumieją, gdzie rozpoczął się atak, jego skutki, taktykę oraz wykorzystają proste, zalecane działania reagowania.

Nadszedł czas, aby rozważyć zakup Bitdefender i podnieść poziom swojej ochrony i reakcji

W przeciwieństwie do wielu innych wiodących dostawców zabezpieczeń, ponad połowa pracowników Bitdefender pracuje w dziale badawczo-rozwojowym. Dzięki temu są w czołówce innowacji. Od 2008 roku Bitdefender poszerza możliwości uczenia maszynowego w bezpieczeństwie i do tej pory zarejestrował ponad 480 patentów. Moc i solidność ich technologii została potwierdzona przez konsekwentne przywództwo w dużych niezależnych testach. Funkcjonalność Bitdefender jest zintegrowana i cieszy się zaufaniem ponad 180 najbardziej rozpoznawalnych marek technologicznych na świecie.

Elitarny zespół Bitdefender Labs jest niezwykle aktywny nie tylko w utrzymywaniu klientów przed ewoluującymi zagrożeniami, ale także we współpracy z organizacjami międzynarodowymi, takimi jak Europol i Interpol, w dochodzeniach i eliminowaniu grup zagrożeń, odkrywaniu nowych luk w zabezpieczeniach i oferowaniu narzędzi deszyfrujących oprogramowanie ransomware.

Podczas gdy wielu dostawców zachwala „przywództwo” w tej czy innej niezależnej ocenie, Bitdefender jest jednym z niewielu dostawców, który konsekwentnie wykazuje wysoką wydajność w kilku najbardziej zaufanych niezależnych ocenach i próbach.

Podsumowanie najnowszych nagród i wyróżnień dla platformy Bitdefender GravityZone obejmuje:

 • Nazwany Wizjonerem w raporcie Gartner Magic Quadrant 2023 dotyczącym platform ochrony punktów końcowych i naszym zdaniem doceniony za zdolność do realizacji i kompletność wizji.
 • Nazwany liderem w Forrester Wave™: Endpoint Security, czwarty kwartał 2023 r. w raporcie odnotowującym „agresywne nastawienie firmy Bitdefender na pierwszym miejscu”.
 • Wyróżniony nagrodą klientów Gartner Peer Insights™ 2023 za platformy ochrony punktów końcowych w regionie EMEA.
 • Wyraźny lider w niedawno opublikowanym teście zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami AV-Comparatives 2023.
 • Lider w zakresie ochrony w teście bezpieczeństwa biznesowego AV-Comparatives (sierpień-listopad 2023 r.), który blokuje wszystkie złośliwe próbki z jednym z najniższych współczynników wyników fałszywie pozytywnych.
 • Osiągnięto 100% wykrywalność wszystkich głównych etapów oceny przy najwyższym możliwym poziomie opisu w ocenach MITRE ATT&CK.
 • Konsekwentnie osiągane doskonałe wyniki w zakresie ochrony, wydajności i użyteczności w próbach AV-TEST.

Raporty analityków, niezależne testy oraz recenzje klientów potwierdzają wartość strategii i wizji platformy Bitdefender GravityZone. Dostarczają także cennych informacji zwrotnych, które pomagają pracownikom Bitdefender ustalić priorytety obszarów wymagających dalszego udoskonalenia.

Ograniczanie ryzyka poprzez ochronę nowoczesnej powierzchni ataku i umożliwienie zespołom o niedostatecznych zasobach szybkiego reagowania na ataki wymaga najwyższej innowacyjności, skuteczności ochrony i kontekstu zagrożeń, zapewnianych za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu. Możliwości Bitdefender są wymienione w konsekwentnym strumieniu pozytywnych, niezależnych ocen i testów, w tym w raporcie Gartner® Magic Quadrant™ 2023 dla platform ochrony punktów końcowych.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy