Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościCiekawostki

Bitdefender wizjonerem w plebiscycie Gartner® Magic Quadrant™ 2023 r. dla platform ochrony punktów końcowych

Piotr R

15 stycznia 2024

Firma Gartner oceniła system Bitdefender GravityZone, ujednoliconą Platformę EPP do analizy ryzyka i bezpieczeństwa, która zapewnia zaawansowaną ochronę punktów końcowych, w tym wykrywanie i reagowanie na punktach końcowych (EDR), rozszerzone wykrywanie i reagowanie (XDR) oraz bezpieczeństwo chmury dla środowisk fizycznych, wirtualnych i wielochmurowych. Platforma zapewnia głęboki kontekst bezpieczeństwa dla wykryć i oferuje bezpośrednią ścieżkę do usług zarządzanego wykrywania i reagowania Bitdefender (MDR).

Bitdefender został wyróżniony przez Gartner

„Wierzymy, że nasze uznanie za Wizjonera w raporcie „Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms” firmy Gartner z 2023 r. odzwierciedla nasze nieustające skupienie na innowacjach i efektywności w zakresie zapobiegania zagrożeniom punktów końcowych, ich ochrony, wykrywania i reagowania w celu sprostania krytycznym wyzwaniom stojącym przed organizacjami w walce z ewoluującą powierzchnią ataku”powiedział Andrei Florescu, prezes i dyrektor generalny Bitdefender Business Solutions Group. „Bitdefender angażuje się w zapewnianie naszym klientom wielowarstwowego podejścia do bezpieczeństwa punktów końcowych, które łączy sztuczną inteligencję i automatyzację, aby szybciej pokonać zagrożenia w różnorodnych środowiskach. Czujemy, że to wyróżnienie zdecydowanie potwierdza realizację naszej strategicznej wizji” – czytamy w raporcie Gartner.

W 2023 roku Bitdefender wprowadził na rynek kilka nowych produktów i usług, w tym GravityZone Security for Mobile i Bitdefender Offensive Services. Ten ostatni aktywnie ocenia, identyfikuje i usuwa luki w zabezpieczeniach środowiska organizacji poprzez testy penetracyjne i symulowane ataki zespołu Red Team. Kolejna nowa propozycja to, Bitdefender Threat Intelligence (TI), czyli nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia organizacjom lepszą widoczność zmieniającego się globalnego krajobrazu zagrożeń w celu poprawy wykrywania i sprawdzania zagrożeń, selekcji alertów, usprawnienia wyszukiwania zagrożeń oraz przyspieszenia reakcji na incydenty.

Podczas oceny Gartner ocenił wydajność Bitdefender według wielu kryteriów, aby określić kompletność wizji, która obejmuje zrozumienie rynku, strategię w zakresie marketingu, sprzedaży i oferty produktów, a także model biznesowy, innowacje oraz strategię geograficzną. Gartner ocenił także Bitdefender i jego zdolność do realizacji, między innymi na podstawie możliwości produktów oraz usług, rentowności realizacji sprzedaży, doświadczeń klientów, a także reakcji rynku.

Dodatkowe osiągnięcia i wyróżnienia Bitdefender Endpoint Security w roku 2023

Poniżej przedstawiamy pozostałe wyróżnienia, które zdobył system antywirusowy Bitdefender w 2023 roku.

 • Lider bezpieczeństwa punktów końcowych przez firmę Forrester – Bitdefender został uznany Liderem w The Forrester Wave™: Endpoint Security, 4. kwartał 2023 r. W raporcie oceniono 13 dostawców według 25 indywidualnych kryteriów, w tym zapobiegania złośliwemu oprogramowaniu, zapobiegania exploitom, usuwania ataków, innowacji, przyjęcia, elastyczności i przejrzystości cenowej i innych.
 • Wybór klientów Gartner Peer Insights™ w 2023 r. dla platform ochrony punktów końcowych w regionie EMEA – Bitdefender został wybrany wyborem klientów w regionie EMEA w badaniu Gartner® Peer Insights w zakresie platform ochrony punktów końcowych (EPP) 2023. Ponadto, firma została uznana za najlepszego wykonawcę w ogólnych ocenach EPP oraz w kategorii Ameryka Północna (według regionu) oraz średnie przedsiębiorstwa i sektor publiczny, rządy oraz edukacja (według wielkości firmy).
 • Bitdefender zwyciężył w najnowszym teście zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami porównawczymi AV – Bitdefender w teście skupiającym się na technikach zaawansowanego trwałego zagrożenia (ATP), czyli taktyce, technikach i procedurach (TTP), które odzwierciedlają strategie stosowane przez atakujących.
 • Znakomity w ocenach przedsiębiorstw MITER Engenuity ATT&CK – Bitdefender osiągnął 100% wykrywalności wszystkich głównych etapów oceny z najwyższym możliwym poziomem opisu każdego kroku przez trzeci rok z rzędu w ocenach przedsiębiorstw MITER Engenuity ATT&CK. Oceny przeprowadzono za pomocą niezależnych testów symulujących zachowanie przeciwnika oraz technik oceniających możliwości wykrywania i ochrony 31 uczestniczących dostawców.
 • W recenzji Gartner Peer Insights menedżer ds. bezpieczeństwa IT w branży produkcyjnej tak stwierdził na temat swoich doświadczeń z Bitdefender: „Najlepsze w swojej klasie rozwiązanie do ochrony punktów końcowych z ładnymi, rozszerzonymi możliwościami EDR. Jego silnik AV jest najlepszy, a funkcje NGAV są bardzo dobre i skuteczne”.

Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy