Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Bitdefender wprowadza nowe możliwości ochrony poczty e-mail dla konsumentów dzięki Email Protection

Piotr R

19 marca 2024

Bitdefender, światowy lider cyberbezpieczeństwa, niedawno uruchomił narzędzie Email Protection, potężną nową funkcję, która skanuje oraz identyfikuje potencjalnie niebezpieczne treści, takie jak próby phishingu i oszustwa internetowe, w poczcie internetowej dostępnej z dowolnego urządzenia. Ochrona poczty e-mail umożliwia użytkownikom rozszerzenie jednej z najlepszych na świecie technologii ochrony punktów końcowych na usługi poczty internetowej i obecnie obsługuje Gmail i Outlook.

Bitdefender

Email Protection – nowe narzędzie do ochrony poczty e-mail

Poczta elektroniczna w dalszym ciągu jest głównym wektorem ataków cyberprzestępców. Według Statisty liczba unikalnych witryn phishingowych wzrosła ze 147 tys. w 2020 r. do ponad 1,35 mln w 2022 r.; a w raporcie FBI dotyczącym przestępczości internetowej za rok 2022 stwierdzono, że phishing był najczęstszą skargą składaną w USA – o 80% wyższą niż naruszenie danych osobowych, które było drugą najczęściej składaną skargą. Ośrodek badawczy Bitdefender Labs poinformował, że jedna na pięć (23%) przeanalizowanych wiadomości spamowych o tematyce finansowej i bankowej stanowiła próbę phishingu.

Do ataków dochodzi, gdy użytkownicy klikają złośliwe linki lub załączniki. Po włamaniu do systemu cyberprzestępcy przejmują kontrolę i kradną dane osobowe, finanse, wyłudzają lub żądają okupu.

Ponieważ konsumenci w dalszym ciągu uzyskują dostęp do poczty e-mail na wielu urządzeniach, zapewnienie pełnej ochrony przed zagrożeniami staje się coraz trudniejsze – często wymaga ręcznej konfiguracji i aktualizacji rozwiązań zabezpieczających pocztę e-mail na każdym urządzeniu uzyskującym dostęp do każdej skrzynki odbiorczej.

Ochrona poczty e-mail chroni skrzynki odbiorcze konsumentów w obliczu ciągłej ewolucji złośliwego oprogramowania i oszustw typu phishing. Konfiguracja każdego konta poczty internetowej zajmuje kilka chwil i jest niezwykle łatwa w użyciu. Po aktywacji Bitdefender skanuje wszystkie przychodzące wiadomości e-mail i wyraźnie oznacza każdą z nich jako bezpieczną lub niebezpieczną, pomagając użytkownikom uniknąć padnięcia ofiarą złośliwego oprogramowania lub oszustw.

„Cyberprzestępcy zawsze szukają ścieżki najmniejszego oporu i możliwości popełnienia błędu użytkownika podczas naruszania bezpieczeństwa urządzeń; dlatego preferowaną metodą pozostają początkowe ataki za pośrednictwem poczty elektronicznej” – powiedział Ciprian Istrate, starszy wiceprezes ds. operacyjnych, Consumer Solutions Group w Bitdefender. „Nasza nowa funkcja Ochrony poczty e-mail rozszerza światowej klasy cyberbezpieczeństwo Bitdefender na popularne usługi poczty internetowej, pomagając chronić skrzynki odbiorcze, do których można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca i za pomocą dowolnego urządzenia. Prawdziwa zmiana zasad gry w cyfrowym stylu życia, który jest zawsze aktywny.”

Kluczowe funkcje i zalety Bitdefender Email Protection

 • Skuteczna ochrona poczty e-mail – po skonfigurowaniu Email Protection skanuje system w czasie rzeczywistym. Narzędzie poszukuje złośliwych wiadomości e-mail za pośrednictwem usług poczty internetowej Gmail i Outlook na dowolnym urządzeniu używanym do uzyskiwania dostępu do kont.
 • Wyraźne oznaczanie podejrzanych treści – e-maile są natychmiast oznaczane odrębnymi etykietami (Bezpieczne lub Niebezpieczne), co zmniejsza ryzyko przypadkowego kliknięcia złośliwej zawartości.
 • Proste zarządzanie e-mailami i raportowanie – dzięki Bitdefender Email Protection możesz zarządzać skrzynkami odbiorczymi (w tym wstrzymywanie i usuwanie ochrony) oraz raportami (liczba przeskanowanych e-maili, czystych i złośliwych w ciągu ostatnich 30 dni) bezpośrednio z interfejsu użytkownika Bitdefender.
 • Łatwa konfiguracja – wystarczy jednorazowa konfiguracja ochrony poczty e-mail, aby zabezpieczyć swoją skrzynkę pocztową w ciągu około minuty lub krócej, za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Jak nabyć Bitdefender Email Protection?

Ochrona poczty Bitdefender jest teraz dostępna bez dodatkowych kosztów dla nowych i istniejących posiadaczy planów Bitdefender Premium Security, Premium Security Plus, Ultimate Security i Ultimate Security Plus


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy