Media Społecznościowe

Bitdefender.pl

TikTok szpieguje dla Chin?

Student z Palo Alto w Kalifornii pozywa TikTok za rzekome wykorzystywanie swojego oprogramowania do nadzoru, zaprojektowanego do zbierania danych osobowych, w tym danych biometrycznych, i wysyłania ich do Chin z powodów innych niż reklama.

Przeczytaj wpis

Instagram zapobiega oszustwom typu phishing

Instagram wysyła wiadomości e-mail do użytkowników, ale nie wszystkie wiadomości e-mail rzekomo pochodzące z Instagrama są autentyczne. Wyłudzanie informacji jest wciąż popularnym sposobem uzyskiwania dostępu do kont sieci społecznościowych, a Instagram jest głównym celem. Firma wydała teraz narzędzie, które pozwala użytkownikom szybko identyfikować oszustwa typu phishing.

Przeczytaj wpis

Wnioskujący o amerykańską wizę muszą zrezygnować z pewnych ustawień prywatności w mediach społecznościowych

Miej kontrolę nad swoją aktywnością w sieci, ponieważ może się okazać, że będziesz musiał podzielić się informacjami z Departamentami Stanowymi USA. The New York Times donosi, iż w związku z nową polityką Departamentu Stanu, począwszy od piątku, miliony amerykańskich imigrantów oraz osób, składających wniosek o wizę, będą zobowiązane do dostarczenia historii swojej aktywności na portalach społecznościowych, adresów e-mail oraz numerów telefonu z okresu pięciu lat, jak również szczegółów odbytych w tym czasie podróży oraz powiązań członków rodziny z działalnością terrorystyczną. Dostarczenie wszelkich „treści  identyfikujących z mediów społecznościowych” to część strategii

Przeczytaj wpis

Co rodzice powinni wiedzieć o MeetMe

Co to jest? MeetMe to aplikacja, która pomaga użytkownikom spotkać się z przebywającymi w okolicy nieznajomymi, przedstawiając ich nowym „przyjaciołom” – zamiast organizować grupy społecznościowe, jak robią to inne aplikacje.

Przeczytaj wpis

Messenger nareszcie pozwala zaszyfrować wiadomości. Wyjaśnimy jak to zrobić.

Z pewnością większość z nas korzysta z Messengera, w związku z tym warto poświęcić chwilę, by upewnić się, że używamy najnowszej wersji aplikacji na Androida lub urządzenia z systemem Apple. Powodem czemu jest to takie ważne jest fakt, że Facebook w końcu udostępnił opcje tzw. “poufne rozmowy” (“Secret Conversations”) dla niemalże miliarda swoich użytkowników, tworząc w ten sposób największą w Internecie sieć szyfrowania wiadomości poprzez end-to-end. Metoda end-to-end oznacza, że nikt poza komunikującymi się nie będzie miał możliwości przechwycenia wysyłanych przez rozmówców wiadomości.

Przeczytaj wpis

Ciemna strona chmury

Badania wykazały, że gdy chmura stała się rzeczywistością dla firm, większość z nich doświadczyła incydentów zagrożenia bezpieczeństwa – 59 % odnotowanych przypadków dotyczyło niepożądanych zewnętrznych udostępnień, a 47 % – dostępu z nieautoryzowanych urządzeń. Zgłaszano też problemy z danymi z chmury, zsynchronizowanymi z utraconymi/skradzionymi urządzeniami, zagrożenia danych logowania pracownika i ze strony złośliwych insiderów, ale informowało o tych zagrożeniach mniej niż 1/3 ankietowanych (odpowiednio 32%, 28%, 22%).

Przeczytaj wpis