Media Społecznościowe

Bitdefender.pl

Logo facebook z kursorem

Luka w zabezpieczeniach Facebooka zlikwidowana, dzięki ekspertowi z Indii

Facebook prowadzi specjalny program dla programistów, którzy poprzez odkrycie błędów w kodzie mogą otrzymać sporo pieniędzy. Amol Baikar, jeden z ekspertów zauważył poważną lukę w zabezpieczeniach platformy. Dzięki jej wykryciu i poinformowaniu o tym przedstawicieli portalu społecznościowego zdobył aż 55 tysięcy dolarów. Problem dotyczył funkcji “Zaloguj się przez Facebook”.

Przeczytaj wpis

TikTok szpieguje dla Chin?

Student z Palo Alto w Kalifornii pozywa TikTok za rzekome wykorzystywanie swojego oprogramowania do nadzoru, zaprojektowanego do zbierania danych osobowych, w tym danych biometrycznych, i wysyłania ich do Chin z powodów innych niż reklama.

Przeczytaj wpis

Instagram zapobiega oszustwom typu phishing

Instagram wysyła wiadomości e-mail do użytkowników, ale nie wszystkie wiadomości e-mail rzekomo pochodzące z Instagrama są autentyczne. Wyłudzanie informacji jest wciąż popularnym sposobem uzyskiwania dostępu do kont sieci społecznościowych, a Instagram jest głównym celem. Firma wydała teraz narzędzie, które pozwala użytkownikom szybko identyfikować oszustwa typu phishing.

Przeczytaj wpis

Wnioskujący o amerykańską wizę muszą zrezygnować z pewnych ustawień prywatności w mediach społecznościowych

Miej kontrolę nad swoją aktywnością w sieci, ponieważ może się okazać, że będziesz musiał podzielić się informacjami z Departamentami Stanowymi USA. The New York Times donosi, iż w związku z nową polityką Departamentu Stanu, począwszy od piątku, miliony amerykańskich imigrantów oraz osób, składających wniosek o wizę, będą zobowiązane do dostarczenia historii swojej aktywności na portalach społecznościowych, adresów e-mail oraz numerów telefonu z okresu pięciu lat, jak również szczegółów odbytych w tym czasie podróży oraz powiązań członków rodziny z działalnością terrorystyczną. Dostarczenie wszelkich „treści  identyfikujących z mediów społecznościowych” to część strategii

Przeczytaj wpis

Co rodzice powinni wiedzieć o MeetMe

Co to jest? MeetMe to aplikacja, która pomaga użytkownikom spotkać się z przebywającymi w okolicy nieznajomymi, przedstawiając ich nowym „przyjaciołom” – zamiast organizować grupy społecznościowe, jak robią to inne aplikacje.

Przeczytaj wpis