Wycieki Danych

Bitdefender.pl

Google wysłało filmy z chmury obcym osobom

Google zaliczył sporą wpadkę związaną z chmurą. Chodzi o wysyłanie filmów z aplikacji “Zdjęcia Google” do obcych osób. Nasuwa się więc pytanie, czy powinniśmy w takim miejscu przechowywać nasze prywatne materiały multimedialne?

Przeczytaj wpis

Wrażliwe dane rządu i wojska USA zostały ujawnione online

Znaczna ilość wrażliwych danych o pracownikach rządu USA może być teraz w domenie publicznej po ich ujawnieniu w wyniku wycieku danych. Izraelscy badacze bezpieczeństwa Noam Rotem i Ran Locar odkryli 179 GB danych na niezabezpieczonym serwerze AWS, prowadzonym – jak sądzą – przez firmę świadczącą usługi turystyczne.

Przeczytaj wpis

Hakerzy kradną dane 700 000 gości z Choice Hotels

Choice Hotels, który jest właścicielem sieci hoteli takich jak Comfort Inn, MainStay Suites, Econo Lodge i Cambria Hotels, doświadczył ataku hakerskiego, który ujawnił wrażliwe dane ponad 700 000 gości, w tym pełne nazwiska, adresy, numery telefonów, adresy e-mail itp.

Przeczytaj wpis

Internetowy wyciek danych blisko 12 milionów pacjentów

Jak poinformowała w poniedziałek firma Quest Diagnostics w swoim komunikacie prasowym, bezpieczeństwo danych osobowych i medycznych prawie 12 milionów pacjentów mogło zostać naruszone w następstwie ataku na American Medical Collection Agency (AMCA) — agencję windykacyjną obsługującą sektor opieki zdrowotnej, w tym ośrodek badań laboratoryjnych Quest Diagnostics i towarzystwo ubezpieczeniowe UnitedHealth Group.

Przeczytaj wpis

Sieć restauracji Checkers ostrzega klientów, że hackerzy przechwycili ich karty kredytowe

„Szalenie dobre jedzenie” kosztuje. Checkers, restauracja typu Drive-In, zarządzająca jedną z największych sieci restauracji tego rodzaju w USA i reklamująca się hasłem „szalenie dobre jedzenie” ostrzega klientów, że hackerzy uciekli z danymi ich kart kredytowych. W komunikacie podano, że to długofalowe oszustwo zaczęło się już w 2015 roku, kiedy to hackerzy zainfekowali system punktów sprzedaży (PoS) złośliwym oprogramowaniem, mającym na celu zbieranie informacji zakodowanych na paskach magnetycznych kart płatniczych. Lista restauracji, które znalazły się na celowniku, wraz z przybliżonym okresem trwania procederu, znajduje się tu. Około 15% restauracji Checkers ucierpiało

Przeczytaj wpis

Dostawca usług IT odmawia zapłaty okupu, hakerzy publikują skradzione dane w internecie

Na swojej oficjalnej stronie internetowej, CityComp przyznaje, że w ubiegłym miesiącu padł ofiarą ataku ukierunkowanego. Wprawdzie po tym zdarzeniu firmie udało się zneutralizować działania hakerów, jednak – niestety – dane klientów wyciekły.
„Ciągle nieznany sprawca wykradł z firmy CityComp dane klientów i zagroził ich publikacją, jeśli nie spełnione zostaną żądania dotyczące okupu” – twierdzi firma.

Przeczytaj wpis

Klienci Chipotle zgłaszają fałszywe zamówienia obciążające ich konta

Miłośnicy meksykańskiej kuchni w USA ponoszą „dodatkowe koszty”, co nie jest dla nich powodem do zadowolenia. Korzystając z serwisów Twitter i Reddit zaczęli informować opinię publiczną o tym, że sieć restauracji Chipotle nie reaguje na zgłaszane przypadki uzyskiwania dostępu przez hakerów do kart płatniczych, zarejestrowanych na kontach klientów sieci.

Przeczytaj wpis

Paranoja czy uzasadniony niepokój? Czy pracownicy celowo powodują wycieki danych?

Od dawna uważa się, że personel – pierwsza i ostatnia linia obrony w organizacji – stanowi słabą stronę ochrony cybernetycznej, którą przestępcy najczęściej wykorzystują przy kradzieży danych lub infekcji złośliwym oprogramowaniem. Jednak nowsze badania ujawniają wzrost liczby złośliwych insiderów, a jedno z nich wskazuje, że większość liderów bezpieczeństwa IT potwierdza istnienie tego trendu w swoich organizacjach.

Przeczytaj wpis

Chmura pomocna, ale…

Przechowywanie danych w chmurze staje się coraz popularniejsze. Dostawcy prześcigają się w oferowaniu coraz atrakcyjniejszych ofert kusząc dużą pojemnością, atrakcyjnymi cenami lub brakiem opłat oraz dodatkowymi funkcjonalnościami.

Przeczytaj wpis

Złodzieje przechwycili dane kart kredytowych klientów sklepu z odzieżą

Klienci popularnego, amerykańskiego sklepu internetowego z odzieżą DiscountMugs.com, którzy w ciągu czterech miesięcy ubiegłego roku dokonywali w nim zakupów, teraz otrzymują wysyłane z witryny sklepu niepokojące powiadomienia. Wygląda na to, że hakerom udało się wstrzyknąć na stronie firmy złośliwy kod, a następnie wykraść dane klientów z zamiarem dokonania oszustwa.

Przeczytaj wpis

Facebook ukarany grzywną za Cambridge Analytica

Facebook ukarany grzywną 500 tys. funtów za skandal z udziałem Cambridge Analytica. Orzeczona przez UK Information Commissioner’s Office (ICO – brytyjski odpowiednik polskiego GIODO) grzywna stanowi maksymalny wymiar kary, jaki można wymierzyć na mocy brytyjskiej ustawy o ochronie danych osobowych (Data Protection Act) z 1998 r.

Przeczytaj wpis

Wyciekły dane 9,4 mln klientów linii lotniczych Hong Kong Airlines

Cathay Pacific, właściciel linii lotniczych Hong Kong Airlines, w oficjalnym komunikacie prasowym oświadczył, że odkryto nieautoryzowany dostęp do danych 9,4 miliona pasażerów, w tym do nazwisk, narodowości, numerów telefonów, adresów email, adresów pocztowych, numerów paszportów, numerów dowodów tożsamości i innych.

Przeczytaj wpis