
Shadow IT rozkwita w czasie pandemii
Osoby pracujące w domu nie ułatwiają życia administratorom IT. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez zdalnych pracowników jest korzystanie z nieznanych oraz niezalecanych przez pracodawców aplikacji.
Osoby pracujące w domu nie ułatwiają życia administratorom IT. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez zdalnych pracowników jest korzystanie z nieznanych oraz niezalecanych przez pracodawców aplikacji.
W Wielkiej Brytanii zrobiło się głośno o ataku hakerów na Uniwersytet Newcastle. Napastnicy nie tylko ujawnili część przejętych danych, ale również zakpili z uczelni na Twitterze.
Na początku czerwca świat obiegła informacja o dużym wycieku danych z Avon Products. Firma uspokajała pracowników i klientów twierdząc, że sytuacja została opanowana. Natomiast badacze z SafetyDetectives, uważają, że to nie koniec kłopotów.
Kradzione dane są jednym z najbardziej chodliwych towarów w Darknecie. Ceny najdroższych pakietów zawierających hasła i loginy czasami przekraczają 100 tysięcy dolarów.
Wszystko wskazuje na to, że bieżący rok będzie rekordowy pod względem liczby incydentów związanych z naruszeniem danych. Cyberprzestępcy nie stosują taryfy ulgowej wobec nikogo, a wśród ofiar znalazły się również placówki medyczne.
Nieznani napastnicy zaatakowali niezabezpieczone serwery z bazami MongoDB. Atak został wykryty przez badacza GDI Foundation, Victora Geversa.
Nieprawidłowo skonfigurowane foldery Amazon Web Service mogły przyczynić się do wycieku wrażliwych danych z witryn randkowych. Luki zostały wykryte pod koniec maja przez analityków z vpnMentor.
Naukowcy z Carnegie Mellon University zaprezentowali wyniki badań przeprowadzonych wśród ofiar cyberataków. Większość poszkodowanych po incydencie związanym z naruszeniem danych wprowadza podobne, a nawet słabsze hasła dostępu do konta.
Brytyjska tania linia lotnicza easyJet została ofiarą cyberataku, w wyniku którego wyciekły dane 9 milionów klientów
Hakerzy z grupy REVil, którzy włamali się do kancelarii prawnej Grubman Shire Meiselas & Sacks, twierdzą, iż weszli w posiadanie danych mogących poważnie zaszkodzić reputacji prezydenta Donalda Trumpa.
Badacze z firmy Comparitech ostrzegają, że z ponad 20 tysięcy programów na Androida wyciekają wrażliwe dane użytkowników. Zaistniała sytuacja jest wynikiem błędów konfiguracji występujących w Google Firebase, platformie programistycznej przeznaczonej do tworzenia mobilnych aplikacji.
Cyberprzestępcy nie stosują wobec nikogo taryfy ulgowej i atakują nawet portale przeznaczone dla dzieci. Kilka dni temu na popularnym forum dla hakerów znalazły się dane 23 milionów kont pochodzących z serwisu Webkinz World.
W sieci pojawiło się 25 tys. adresów e-mailowych oraz odpowiadających im haseł należących do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Gates Foundation i kilku innych organizacji zaangażowanych w walkę z COVID-19.
Marriot International, największa na świecie międzynarodowa sieć luksusowych hoteli, padła ofiarą cyberataku. Hakerzy przejęli ponad 5 milionów rekordów z wrażliwymi informacjami na temat gości.
Gruzini muszą zmierzyć się z bardzo poważnym problem, jakim jest niespotykany wcześniej w tym kraju wyciek danych. Under the Breach, firma świadcząca usługi cyberbezpieczeństwa, odnalazła w darknecie bazę danych z informacjami o 4,9 mln obywateli Gruzji.
Sukces Federalnego Biura Śledczego. Jak informuje Bitdefender, producent oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo danych, FBI usunęło stronę deer.io, która była znaną platformą dla cyberprzestępców z siedzibą w Rosji. Związek z tą witryną miał Kirill Viktorovich Firsov, który był administratorem strony. Federalne Biuro Śledcze aresztowało go na lotnisku w Nowym Jorku. Oskarżenia? Handel danymi osobowymi za kryptowaluty, a także promocja handlu ludźmi.
Google zaliczył sporą wpadkę związaną z chmurą. Chodzi o wysyłanie filmów z aplikacji “Zdjęcia Google” do obcych osób. Nasuwa się więc pytanie, czy powinniśmy w takim miejscu przechowywać nasze prywatne materiały multimedialne?
Hakerzy po raz kolejny skutecznie zaatakowali witrynę chińskiego producenta telefonów OnePlus.
Adobe gigant oprogramowania, wydał powiadomienie o bezpieczeństwie, potwierdzające zawstydzające narażenie ponad 7 milionów kont użytkowników na ataki phishingowe.
Znaczna ilość wrażliwych danych o pracownikach rządu USA może być teraz w domenie publicznej po ich ujawnieniu w wyniku wycieku danych. Izraelscy badacze bezpieczeństwa Noam Rotem i Ran Locar odkryli 179 GB danych na niezabezpieczonym serwerze AWS, prowadzonym – jak sądzą – przez firmę świadczącą usługi turystyczne.