Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Ciekawostki

Co nowego w Bitdefender GravityZone? Stan na styczeń 2024 (v6.47)

Piotr R

26 stycznia 2024

23 stycznia Bitdefender wprowadził nową funkcjonalność w Bitdefender GravityZone, kompleksowej platformie cyberbezpieczeństwa, która zapewnia zapobieganie, ochronę, wykrywanie i możliwości reagowania organizacjom i firmom każdej wielkości. Funkcje te, zgodne z wielowarstwową strategią bezpieczeństwa, mają za zadanie odciążyć analityków bezpieczeństwa, administratorów i użytkowników.

Pracownik biurowy korzystający z Bitdefender GravityZone

Co nowego dla analityków bezpieczeństwa?

W dynamicznym krajobrazie cyberbezpieczeństwa analitycy bezpieczeństwa są odpowiedzialni za odkrywanie wszelkich oznak potencjalnych wyrafinowanych ataków, aby uczynić to, co niewidzialne, widocznym. W tej sekcji opisano nową funkcjonalność zaprojektowaną w celu zwiększenia możliwości analityków, oferując ulepszone narzędzia do wykrywania zagrożeń, badania i reagowania.

Pobieranie elementów poddanych kwarantannie w postaci archiwów chronionych hasłem

Dzięki najnowszej aktualizacji analitycy bezpieczeństwa mogą pobierać pliki poddane kwarantannie do dalszej analizy z punktów końcowych systemu operacyjnego Microsoft Windows. Pliki dostępne do pobrania są ograniczone do 25 MB każdy. Po pobraniu przez administratora, punkt końcowy przesyła plik do Bitdefender GravityZone, skąd administrator może pobrać go w archiwum chronionym hasłem. GravityZone może przechowywać do 10 plików, umożliwiając ręczne usunięcie lub automatyczne usunięcie po 24 godzinach. Po ich usunięciu administrator może rozpocząć nowy proces odzyskiwania.

Bitdefender GravityZone komputery i maszyny wirtualne – zarządzanie kwarantanną.

Wszystkie podjęte działania zostaną zapisane w sekcji Aktywność użytkownika w celu zapewnienia zgodności.

Sekcja Aktywności Użytkownika Bitdefender GravityZone.

Administratorzy mogą zdecydować, czy partner zarządzający ich środowiskiem może również pobierać pliki. Uprawnienia można dodać wyłącznie przy użyciu konta z pozwoleniem administratora firmy od firmy podrzędnej (klienta). Wszyscy administratorzy firmy otrzymają powiadomienie e-mailem za każdym razem, gdy partner pobierze plik z kwarantanny.

E-mail z powiadomieniem Bitdefender GravityZone.

Ta funkcja zapewnia administratorom narzędzia do wydajnej analizy lokalnej, kontrolowanej współpracy z zaufanymi partnerami i powiadomień w czasie rzeczywistym.

Co nowego dla Administratorów?

Ponieważ administratorzy nieustannie godzą wiele zadań i obowiązków, bardzo cenione są narzędzia ułatwiające ich codzienne zadania. W tej sekcji opisano nową funkcjonalność zaprojektowaną w celu ułatwienia zarządzania funkcjami odpowiedzialnymi za zapobieganie, ochronę i wykrywanie w architekturze bezpieczeństwa zapewniającej dogłębną obronę.

Wiersz poleceń użytkownika zaawansowanego

Moduł Power User zapewnia uprawnienia administracyjne na poziomie punktu końcowego w celu rozwiązywania problemów. Nie jest ona dostępna domyślnie i można nią zarządzać podczas tworzenia pakietu instalacyjnego lub zainstalować bezpośrednio z sekcji Sieć w konsoli zarządzania GravityZone. Więcej informacji konfiguracyjnych jest dostępnych w Bazie Wiedzy GravityZone.

Dzięki najnowszej aktualizacji funkcja Power User przestaje być funkcjonalnością opartą na graficznym interfejsie użytkownika i staje się oparta o komendy CLI, a także jest już dostępna w architekturze ARM64.

Korzystając z tej funkcjonalności, administratorzy mogą łatwo zarządzać politykami punktów końcowych lokalnie na stacjach. Obejmuje to sprawdzanie statusu, aktywację i dezaktywację wybranych funkcji. Moduły obejmują skanowanie antymalware w czasie rzeczywistym, zaporę sieciową, zaawansowaną kontrolę zagrożeń, wyszukiwanie na żywo, monitorowanie integralności, skaner wiersza poleceń, analizator sandboxu, zaawansowaną ochronę przed exploitami, ograniczanie oprogramowania ransomware, zarządzanie ryzykiem, czujnik incydentów, ochronę sieci, kontrolę urządzeń i funkcję Hyper Detect.

Polecenia Power User dostępne dla administratora:

 • Pomoc PowerUser – lista wszystkich dostępnych poleceń.
 • Ustawienia PowerUser Get – przegląd wszystkich funkcji wraz z ich statusem.
 • <Funkcja> Pobierz konfigurację – pokaż aktualny stan wybranej funkcji.
 • <Funkcja> włącz / wyłącz – włącza lub wyłącza wybraną funkcję.
 • Reset PowerUser – resetuje wszystkie zmiany dokonane poprzez konsolę poprzez ponowne zastosowanie najnowszej polityki GravityZone.

Funkcjonalność Power User zapewnia administratorom bardziej wydajne i elastyczne sposoby rozwiązywania problemów z agentem Bitdefender Endpoint Security Tools (BEST).

Bitdefender GravityZone – podsumowanie linii produktów

Platforma Bitdefender GravityZone wyróżnia się z tłumu, oferując kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich potrzeb bezpieczeństwa Twojej firmy. Wraz z ewolucją cyfrowego krajobrazu Bitdefender pozostaje proaktywny, zapewniając zapobieganie, ochronę, wykrywanie i możliwości reagowania, ciągłe bezpieczeństwo każdej organizacji i firmy na całym świecie niezależnie od jej wielkości.

Jeśli chcesz pozyskać więcej informacji o platformie Bitdefender GravityZone, sprawdź tę stronę lub skontaktuj się z nami. Możesz także rozpocząć bezpłatny okres próbny, zamawiając wersję demonstracyjną tutaj.

 


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy