Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogPoradniki

Cyberprzemoc wynikiem słabej ochrony prywatności — poradnik dla rodziców

Kuba / is8.pl

29 września 2016

Cyberprzemoc wynikiem słabej ochrony prywatności — poradnik dla rodziców

W erze elektronicznych mediów i powszechnego dostępu do sieci Internet, niedostrzeżona w porę przemoc pomiędzy rówieśnikami może doprowadzić do nieprzewidzianych skutków. Najpoważniejszymi konsekwencjami charakteryzują się włamania na profile społecznościowe i rozpowszechnianie krzywdzących i nieprawdziwych informacji, obraźliwe i poniżające treści, zdjęcia i filmy robione bez zgody filmowanego. Efektem tych zabronionych prawem czynów mogą być problemy w szkole, gorsze stopnie, zaniżona samoocena, opuszczanie zajęć, czy nawet zażywanie środków wyskokowych.

Cyberprzemoc to poważna sprawa, dlatego przy tak wielu dostępnych technologiach teleinformatycznych, internetowy świat nie może dla młodego człowieka pozostać bez nadzoru. Firmy odpowiedzialne za tworzenie programów bezpieczeństwa mają na uwadze problemy, którym miliony rodziców i opiekunów na całym świecie muszą stawić czoła. Aby lepiej chronić najmłodszych użytkowników internetu przed zagrożeniami i cyberprzemocą warto korzystać z asysty rodzicielskiej.

Firma Bitdefender, twórca jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijającej się linii cenionego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa przygotowała dla rodziców niezwykle łatwą w obsłudze internetową aplikację wspomagającą proces nadzoru nad dostępem do treści internetowych. Rozwiązanie to może być użyte nie tylko w kontekście zapobiegawczym — umożliwia blokowanie nieodpowiednich witryn internetowych na podstawie kategorii treści: nienawiść, dla dorosłych, randki online, portale społecznościowe (i wiele więcej), które zostały opracowane we współpracy psychologów z inżynierami oprogramowania. Bitdefender Asystent Rodzica może równocześnie działać jako strażnik, który w czasie rzeczywistym zareaguje na incydenty przemocy internetowej.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Bitdefender Asystent Rodzica oddaje do dyspozycji rodziców funkcjonalność monitorowania kontaktów wchodzących w interakcję z dzieckiem, które w razie konieczności mogą zostać zablokowane. Jeśli dziecko posiada aktywny profil na Facebooku, Bitdefender Asystent Rodzica integruje się z profilem społecznościowym i skanuje ustawienia prywatności konta wskazując potencjale ryzyko zagrożenia prywatności. Funkcja ta jest niezwykle istotna, ponieważ najczęściej publicznie udostępnianymi informacjami są adres e-mail oraz data urodzenia. Wyświetlanie tych danych może być powodem otrzymywania spamu, natomiast data urodzenia jest kluczowa z punktu widzenia osób z zaburzoną psychiką, które podszywając się pod kogoś kim nie są, mogą próbować nawiązać kontakt z Twoim dzieckiem.

Bitdefender opracował rozwiązanie Asystent Rodzica w taki sposób, aby za pomocą kilku kliknięć możliwe było przejrzenie historii odwiedzanych stron internetowych, sprawdzenie odbiorców wiadomości SMS i połączeń oraz lokalizowanie urządzenia za pomocą wbudowanego modułu GPS. Prosty w obsłudze samouczek poprowadzi rodzica (który nie jest za pan brat z komputerami) krok po kroku pozwalając wdrożyć kontrolę rodzicielską na wszystkich urządzeniach w kilka minut. 

Drogi Rodzicu,

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko mogło stać się ofiarą internetowego nękania możesz zgłosić się po bezpłatną poradę do odpowiednich instytucji. Jedną z nich jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej znana jako Fundacja Dzieci Niczyje). Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę koncentruje swoje wysiłki na ochronie najmłodszych przed krzywdzeniem, w tym przed najnowszymi formami przemocy z wykorzystaniem medium internetowego. Więcej szczegółów znajduje się na stronie Fundacji  https://fdds.pl

Firma Bitdefender jako jedna z pierwszych w branży bezpieczeństwa rozpoczęła współpracę z ciałem pedagogiczny na rzecz lepszego zrozumienia współczesnych internetowych zagrożeń, na które narażeni są najmłodsi użytkownicy Internetu. Rodzice dostają do dyspozycji oprogramowanie (Bitdefender Asystent Rodzica), które pomaga kontrolować dziecko w sieci oraz reagować na powstałe zdarzenia, które mogłyby wpłynąć na zdrowe postrzeganie świata.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Bitdefender jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Bitdefender są dostępne na stronie:

https://bitdefender.pl/aktualnosci


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy