Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w Internecie

Czy program antywirusowy na telefon jest potrzebny?

ideo

9 grudnia 2019

antywirus na telefon

Aktualnie rynek smartfonów został podzielony na dwa systemy – Android od Google i iOS od Apple. Każdy z tych systemów ma pewne unikalne opcje względem drugiego, zarówno iOS jak i Android cieszą się ogromną popularnością i posiadają rzeszę wiernych fanów. Ze względu na zdominowanie tych dwóch platform są one bardzo często celem ataków i wyłudzeń danych. Mimo iż producenci starają się często aktualizować poprawki bezpieczeństwa – nie wszystkie zagrożenia uda się zablokować na czas. Warto zatem zabezpieczyć się w dodatkową ochronę w postaci programu antywirusowego.

Android czy iOS – który system jest bezpieczniejszy?

Android i iOS mimo, że gwarantują podobne funkcje ich sposób działania oraz dostępność jest zupełnie różna. Android jest systemem otwartym, który w teorii można zainstalować na większości urządzeń – dlatego poza telefonami jest również dostępny w tabletach, telewizorach, smart zegarkach i wielu innych kategoriach urządzeń. W związku z otwartością systemu aplikacje są też stosunkowo proste i minimalna wiedza pozwoli przy pomocy kreatorów na stworzenie własnej. W związku z tym pojawia się pytanie – czy otwartość systemu jest bezpieczna? Google bardzo wnikliwie weryfikuje aplikacje w sklepie Play, natomiast nie daje to gwarancji na pełne zabezpieczenie. Wirusy w Androidzie działają na zasadzie aplikacji – od pewnego czasu możemy kontrolować do jakich danych aplikacja ma dostęp, niemniej właśnie poprzez zbyt dużą liczbę przyznanych uprawnień, zwłaszcza w aplikacji spoza sklepu Play możemy stracić dostęp do swojego telefonu.

System od Apple działa na przeciwstawnej zasadzie – jest zamknięty i instalowany tylko na urządzeniach  z nadgryzionym jabłkiem. Specyfika systemu nie pozwala w prosty sposób na stworzenie aplikacji, jest to dość hermetyczne środowisko. Natomiast ze względu na półkę cenową produktów Apple trafiają one do osób zdecydowanie zamożniejszych niż użytkowników Androida.  W związku z tym ataki na urządzenia z iOS zazwyczaj są kosztowniejsze dla właścicieli.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Czy aktualizacje bezpieczeństwa dostarczane przez producentów są wystarczające?

Częste aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa są obowiązkowym elementem skutecznej ochrony. Producenci telefonów zazwyczaj określają czas wsparcia na 2 lata od premiery telefonu – co jeśli planujemy używać telefonu przez dłuższy czas? Nie posiadając wsparcia technicznego nasze zabezpieczenia są zdecydowanie słabsze. Bez względu na aktualizacje bezpieczeństwa nie wszyscy producenci wyposażają swoje oprogramowanie w program antywirusowy – który bez wątpliwości zdecydowanie lepiej sobie poradzi z ochroną przed zagrożeniami – jego wsparcie jest na bieżąco aktualizowane a baza wirusów wzbogacana o nowe jednostki które zapewnią skuteczność jednocześnie nie ograniczając wydajności. Właśnie dlatego warto zainstalować zewnętrzną aplikację która zapewni nam ochronę. W większości przypadków aplikacje na android czy iOS są zdecydowanie tańszymi niż odpowiedniki na komputer co jest dodatkową zaletą w przypadku decyzji o zakupie antywirusa.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy