Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

10 maja 2023

W dzisiejszych czasach ochrona prywatności nie powinna już być uznawana za opcjonalną. Naruszenia prywatności przybierają różne formy; rządy, firmy, a nawet osoby fizyczne mogą uzyskiwać dostęp do ogromnych ilości informacji o Twojej tożsamości cyfrowej i wykorzystywać je dla własnych korzyści.

Wejścia Ethernet w routerze

Poza obligatoryjnym zabezpieczeniem antywirusowym warto rozważyć zakup dodatkowego narzędzia do ochrony prywatności, takiego jak VPN, które może Ci pomóc w zachowaniu działań online tylko dla siebie. Jednak nawet specjalistyczne usługi bywają czasem zawodne. Właśnie dlatego powstał standard iPv6.

Jak powstał IPv6?

W pewnym momencie wszystkie adresy IP zostały dostosowane do standardu IPv4. Chociaż IPv4 dobrze spełnił swoje zadanie, używa adresów 32-bitowych, co oznacza, że może istnieć nie więcej niż 4 294 967 296 adresów.

Aby rozwiązać problemy związane z tą skończoną liczbą adresów IPv4, wprowadzono standard IPv6. IPv6 wykorzystuje 128-bitowe adresy szesnastkowe, zapewniając w ten sposób niezwykle dużą przestrzeń adresową (10 do potęgi 28, czyli 79 228 162 514 264 337 593 543 950 336 razy większą niż IPv4). Ponadto adresy IPv6 zawierają proste nagłówki.

Jednak obsługa większej liczby urządzeń w Internecie to tylko jedna z zalet protokołu IPv6. Równie ważnymi cechami są:

 • Lepsze, wbudowane zabezpieczenia: obsługuje IPsec poprzez nagłówki rozszerzeń, zapewniając w ten sposób kompleksowe bezpieczeństwo i sprawniejszą interoperacyjność między jednostkami IPv6.
 • Serwis QoS: umożliwia etykietowanie pakietów i ułatwia specjalną obsługę przepływu dzięki polu Flow Label w nagłówku IPv6.
 • Większa niezawodność i większe prędkości: dzięki obsłudze adresów multiemisji strumienie pakietów wymagające dużej przepustowości, takie jak strumienie multimediów, mogą docierać do wielu miejsc docelowych jednocześnie.

VPN z obsługą IPv6

Chociaż IPv6 wydaje się świetnym rozwiązaniem, to obecna cyberrzeczywistość nie jest do końca gotowa na jego przyjęcie. Na przykład niektóre sieci VPN nadal mają trudności z zabezpieczeniem użytkowników IPv6 przed wyciekiem danych, co jest poważną wadą w zakresie ochrony prywatności.

Ta częściowa kompatybilność może narazić użytkowników IPv6 na różne zagrożenia, w tym nadzór, profilowanie, śledzenie usług stron trzecich i ataki ukierunkowane.

Niektórzy dostawcy VPN zachęcają nawet użytkowników do wyłączenia IPv6 w swoich systemach, aby zapobiec wyciekom. Jednak korzystanie z VPN z pełną obsługą IPv4 i IPv6 gwarantuje, że cały ruch chroniony jest przed naruszeniem prywatności lub wyciekami, niezależnie od używanego protokołu. Takie rozwiązanie jest świetnym uzupełnieniem dla Twojego antywirusa.

„Godna zaufania sieć VPN powinna mieć wszystko pod kontrolą i chronić Twoją prywatność, zapewniając szczelność połączenia. Wycieki danych, nawet niewielkie, mogą ujawnić Twoją prawdziwą tożsamość niepożądanym podmiotom i umożliwić im śledzenie Twojej aktywności online. Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z VPN, upewnij się, że ochroni ona Twoje połączenie przed wyciekami IPv4, IPv6, DNS i WebRTC” – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

VPN z obsługą IPv6 może zwiększyć Twoją prywatność w Internecie

Podsumowując, bezstanowa autokonfiguracja, ulepszone funkcje bezpieczeństwa i zwiększona wydajność sprawiają, że protokół IPv6 jest doskonałym wyborem dla firm i internautów poszukujących niezawodnych połączeń i ochrony prywatności na najwyższym poziomie.

VPN z pełną obsługą protokołu IPv6 może pomóc w bezpiecznym i bezproblemowym korzystaniu z Internetu dzięki ulepszonym funkcjom prywatności, doskonale wspomagając Twoją ochronę antywirusową.

Źródło https://www.bitdefender.com/blog/hotforsecurity/why-you-need-a-vpn-with-ipv6-support//

Pobierz plik PDF

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Marken Systemy Antywirusowe jako źródła.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy