Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

RansomwareWycieki Danych

Donald Trump na celowniku grupy cyberprzestępczej

Marcin Jabłonka

26 maja 2020

Hakerzy z grupy REVil, którzy włamali się do kancelarii prawnej Grubman Shire Meiselas & Sacks, twierdzą, iż weszli w posiadanie danych mogących poważnie zaszkodzić reputacji prezydenta Donalda Trumpa.

Grupa REVil przeprowadziła w ubiegłym tygodniu atak na kancelarię prawną z Nowego Yorku. Hakerzy uzyskali dostęp do 756 GB danych i grożą, że je ujawnią o ile firma nie zapłaci okupu. Pikanterii dodaje fakt, że na liście klientów Grubman Shire Meiselas & Sacks znajduje się wielu znanych artystów, takich jak Madonna, Lady Gaga, Robert DeNiro, Elton John czy David Letterman.

Hakerzy zażądali okupu w wysokości 21 milionów dolarów, ale kancelaria odmówiła jakiejkolwiek współpracy z przestępcami. Jednak napastnicy eskalowali żądania i podnieśli okup do 42 milionów dolarów. Co więcej, ostrzegają, że posiadają materiały kompromitujące prezydenta USA Donalda Trumpa.

– Trwa wyścig wyborczy, a my mamy mnóstwo brudów, które możemy wyprać – informuje na swoim blogu REViL.

Bitdefender®
Lider w walce z ransomware


Chroń swoją organizację przed ransomware z rozwiązaniami, które najlepiej zapobiegają i blokują zagrożenia.

 • Niestety, napastnicy wykorzystujący do ataków ransomware w ostatnim czasie zmienili swoją strategię. Żądają nie tylko pieniędzy za odszyfrowanie plików, ale również grożą ujawnieniem pozyskanych informacji. Tego typu działania przynoszą niestety efekty. Jak wynika z badania Infrascale 78 proc. MŚP z kategorii B2B płaci okup. Nie wiadomo jak ostatecznie zachowa się Grubman Shire Meiselas & Sacks. Na pewno warto śledzić dalszy rozwój wypadków. – tłumaczy Mariusz Politowicz, z firmy Marken dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Jak do tej pory Biały Dom odmówił komentarza, zamilkli również hakerzy. Kancelaria Grubman Shire Meiselas & Sacks skontaktowała się już z władzami i twierdzi, że nie będzie negocjować.


Autor


Marcin Jabłonka

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy