Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBlog

Hakerzy uderzają w BitKeep i kradną milion dolarów w kryptowalucie

Damian S

20 października 2022

Hakerzy ukradli z BitKeep kryptowalutę BNB i Polygon o wartości 1 miliona dolarów, a według firmy intruzi mogliby zdobyć znacznie więcej, gdyby nie zostali powstrzymani na czas.

blockchain

W ciągu ostatnich kilku miesięcy czas pomiędzy dwoma incydentami bezpieczeństwa w ekosystemie kryptowalut stale się kurczył. Coraz więcej firm zgłasza włamania, zwykle po tym, jak przestępcy wykorzystują luki w blockchain lub inne krytyczne komponenty.

BitKeep to portfel używany przez wiele kryptowalut, co oznacza, że ​​jego narażenie na różne ataki jest tym bardziej znaczące. Jedną z funkcji oferowanych użytkownikom jest Swap, która pozwala na zmianę środków z jednej waluty na drugą. Swap był celem hakerów.

Komunikat na Twitterze

„Drogi użytkowniku BitKeep Swap, BitKeep Swap został zhakowany, a nasz zespół programistów zdołał powstrzymać sytuację awaryjną” – powiedziała firma na Twitterze. Haker został zatrzymany. Atak miał miejsce na BNB Chain, powodując stratę około 1 miliona dolarów.

Później zespół odkrył, że zarówno łańcuch BNB, jak i Polygon zostały dotknięte.

Po włamaniu usługa BitKeep Swap została zawieszona, a wszystkie główne agencje bezpieczeństwa zostały poinformowane i szukają hakera w celu odzyskania skradzionych aktywów. Firma obiecała również, że zwróci pełną kwotę osobom dotkniętym włamaniem.

Nowe zabezpieczenia

BitKeep uruchomił również funkcję Safety Assurance, która wykryje, czy jakiekolwiek adresy portfela mają nadmiernie autoryzowane DApps lub czy mają zagrożenia bezpieczeństwa spowodowane autoryzacją transakcji Swap.

„BitKeep będzie angażować się i współpracować z głównymi agencjami bezpieczeństwa oraz zmodernizować zarządzanie audytem bezpieczeństwa BitKeep i pomiary bezpieczeństwa użytkowników na pełną skalę, aby zapewnić użytkownikom prawdziwy spokój ducha. Bądź na bieżąco z aktualizacjami w nadchodzących dniach” – dodała również firma.

Ochroń się przed oszustami

Blog o cyberbezpieczeństwie

Bitdefender Total Security


Autor


Damian S

Należę do działu Webmasterów. Do moich zadań należy tworzenie, poprawianie i pozycjonowanie nowych stron i wpisów na blogu. Aktualnie dalej jestem na etapie kształcenia się jako informatyk. W wolnym czasie dokształcam się w zakresie kolejnych języków programowania i uczę się tworzenia aplikacji mobilnych. W weekendy lubię zrelaksować się wędkując.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy