Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

10 listopada 2023

Luksusowy singapurski kurort Marina Bay Sands wydał oświadczenie o naruszeniu bezpieczeństwa danych, informując swoich gości, że cyberprzestępcy skradli ich dane osobowe, w tym numery telefonów, imiona i nazwiska oraz inne cenne informacje.

Hakerzy włamali się do znanego hotelu

Marina Bay Sands reklamuje się jako wiodące azjatyckie centrum biznesowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Spółka ta posiada największy hotel w Singapurze, z ponad 2200 luksusowymi pokojami i apartamentami. Jego oszałamiająca architektura i udogodnienia sprawiają, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hoteli na całym świecie.

W ogłoszeniu opublikowanym w tym tygodniu na swojej stronie internetowej firma ujawnia, że w zeszłym miesiącu hakerzy uzyskali dostęp do jej serwerów, kradnąc dane klientów.

„W dniu 20 października 2023 r. Marina Bay Sands dowiedziała się o incydencie związanym z bezpieczeństwem danych, polegającym na nieuprawnionym dostępie osób trzecich w dniach 19 i 20 października 2023 r. do niektórych danych dotyczących członkostwa w programie lojalnościowym naszych klientów” – czytamy w oświadczeniu.

Haker skradł ponad pół miliona rekordów klientów

Według śledczych intruz uzyskał dostęp do 665 000 rekordów klientów, w tym nazwisk, adresów e-mail, numerów telefonów, kraju zamieszkania oraz numeru i informacji związanych z członkostwem w programach lojalnościowych. Hotel twierdzi, że nie miało to wpływu na członków kasynowego programu nagród.

Kierownictwo kurortu jest obecnie zajęte badaniem tej sprawy z ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa i obiecuje wzmocnić swoje cyberbezpieczeństwo.

Członkowie programu lojalnościowego Sands LifeStyle wkrótce otrzymają indywidualne powiadomienia o naruszeniu, które będą zawierały instrukcje, jak udaremnić próby oszustw i ataków typu phishing, które zazwyczaj wykorzystują typ danych, które zostały naruszone w tym przypadku.

„Jeśli prowadziłeś interesy z Marina Bay Sands lub korzystałeś z ich usług, w nadchodzących tygodniach i miesiącach zwracaj uwagę na niechcianą komunikację za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail i nie ujawniaj żadnych danych osobowych ani finansowych. Tego typu zrzuty danych zwykle trafiają na ciemne fora internetowe, gdzie są sprzedawane innym przestępcom w celu wykorzystania ich w atakach socjotechnicznych” – mówi Dariusz Woźniak z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania antywirusowego Bitdefender.

Źródło https://www.bitdefender.com/blog/hotforsecurity/hackers-breach-marina-bay-sands-to-steal-customer-phone-numbers-other-records/

Pobierz plik PDF

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Marken Systemy Antywirusowe jako źródła.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy