Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogRansomware

Hakerzy zażądali 6,45 miliona dolarów okupu od największego malezyjskiego koncernu medialnego

Kuba / is8.pl

3 grudnia 2018

Malezyjski koncern medialny Media Prima Berhad padł ofiarą ataku szantażującego (ransomware). Przestępcy za odszyfrowanie danych żądają okupu w wysokości 1000 bitcoinów (równowartość ok 6,45 mln USD) poinformował The Edge Financial Daily powołując się na anonimowe źródło.

Według gazety w trakcie trwającego cztery dni ataku infrastruktura IT koncernu Media Prima została naruszona w celu zainfekowania złośliwym oprogramowaniem typu ransomware. W wyniku ataku zaszyfrowane zostały cenne dane.

Według innego źródła naruszona została tylko usługa poczty email. Koncern przeniósł firmową pocztę do G Suite (odpowiednik gmaila dla firm) i nie zamierza płacić okupu.

Rzecznik prasowy Media Prima odmawia komentarza w tej sprawie.

Na razie nie wiadomo, jaki typ złośliwego oprogramowania został wykorzystany do przeprowadzenia ataku. Nieznany jest również sposób przeniknięcia do infrastruktury Media Prima, tzn. czy przestępcy uzyskali fizyczny dostęp do serwerów, czy też skorzystali z technik inżynierii społecznej. Warto przypomnieć, że w tego typu atakach najczęściej stosowana jest druga z wymienionych metod; dlatego tak ważna jest u pracowników świadomość podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Bitdefender®
Lider w walce z ransomware


Chroń swoją organizację przed ransomware z rozwiązaniami, które najlepiej zapobiegają i blokują zagrożenia.

„Jest to przykład typowego ataku hakerskiego w celu pozyskania okupu. Powyższy przykład pokazuje, że firmy powinny być przygotowane na coraz nowsze sposoby ataków hakerskich. Inwestycja w zabezpieczenia z pewnością może uchronić przedsiębiorstwa przed ogromnymi stratami” komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy