Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

08 marca 2024

AMEX powiadomił nieujawnioną liczbę klientów, że dane ich kart kredytowych zostały skradzione w wyniku naruszenia w jednym z procesorów handlowych. Firma świadcząca usługi finansowe stwierdziła, że incydent nie miał wpływu na żadne systemy kontrolowane przez American Express.

Karta kredytowa

Karty kredytowe klientów Amcerican Express zagrożone

„Dowiedzieliśmy się, że zewnętrzny usługodawca współpracujący z wieloma sprzedawcami doświadczył nieautoryzowanego dostępu do swojego systemu” – czytamy w zawiadomieniu AMEX. „Informacje o kontach niektórych Członków naszych kart, w tym niektóre informacje o Twoim koncie, mogły mieć znaczenie. Należy zauważyć, że systemy będące własnością American Express lub przez nią kontrolowane nie zostały naruszone w wyniku tego incydentu, dlatego przekazujemy niniejsze powiadomienie Państwu jako środek zapobiegawczy”.

Co zrobić, jeśli Twoje dane mogły wyciec na skutek tego cyberincydentu?

Zgodnie z powiadomieniem o naruszeniu danych ugrupowania zagrażające uzyskały dostęp do informacji niektórych członków karty American Express, w tym:

 • Aktualne lub wydane wcześniej numery rachunków.
 • Imiona i nazwiska oraz daty ważności kart kredytowych.

Firma powiadomiła wszystkie organy regulacyjne o rozpoczęciu szeroko zakrojonego dochodzenia w celu zrozumienia zakresu naruszenia.

Ten niefortunny incydent ma jednak dobrą stronę. American Express stwierdził, że klienci nie będą ponosić odpowiedzialności za potencjalne zakupy dokonane przy użyciu skradzionych kart kredytowych.

Posiadaczom kart kredytowych zaleca się zachowanie czujności i dokładne przeglądanie wyciągów z konta w ciągu najbliższych 24 miesięcy oraz natychmiastowe zgłaszanie podejrzanych działań.

Zespół Bitdefender zachęca również klientów do włączenia powiadomień o oszustwach za pośrednictwem aplikacji mobilnej American Express lub zażądania nowego numeru karty, jeśli dane karty zostały naruszone.

Ostrożność znacznie przyczyni się do ochrony Twojego bezpieczeństwa online i finansowego, a zapobieganie atakom przed ich wystąpieniem może zaoszczędzić czas, pieniądze i spokój ducha.

Jeśli Twoje informacje finansowe stanowią część naruszenia ochrony danych, musisz działać proaktywnie, aby wyeliminować potencjalne ryzyko:

 • Skonfiguruj usługę monitorowania kredytu, która pomoże Ci natychmiast wykryć potencjalne konta oszustwa i niewłaściwe wykorzystanie Twojej tożsamości.
 • Umieść ostrzeżenie o oszustwie w swoim raporcie kredytowym.
 • Zablokuj możliwość wzięcia kredytu, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi potencjalnych złodziei.
 • Przejrzyj konta i monitoruj podejrzane e-maile.

„Pamiętaj także o tym, aby korzystać z bankowości online tylko za pomocą urządzenia chronionego przez skuteczny system antywirusowy, który został wyposażony w dedykowaną, bezpieczną przeglądarkę do przeprowadzania płatności online, a także unikaj wykorzystywania do tego publicznych sieci Wi-Fi. Jeśli nie masz wyboru i musisz z nich skorzystać, to zawsze podłącz się do prywatnej sieci VPN” – mówi Krzysztof Budziński z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

Źródło https://www.bitdefender.com/blog/hotforsecurity/american-express-credit-card-info-stolen-in-third-party-hack/

Pobierz plik PDF

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Marken Systemy Antywirusowe jako źródła.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy