Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak odinstalować dodatek do Bitdefender GravityZone

Awatar

Krzysztof B.

23 listopada 2023

W tym dowiesz się w jaki sposób odinstalować moduły z wygasłą licencją z punktów końcowych. Co zrobić, aby przestało się wyświetlać powiadomienie o braku licencji na dodatki do Bitdefender GravityZone.

Dlaczego pojawia się komunikat o wygasłej licencji

W przypadku testowania oprogramowania antywirusowego z rodziny Bitdefender GravityZone, po zakończonych testach, na poziomie punktu końcowego może pojawić się komunikat o wygasłej licencji. Dzieje się tak, ponieważ wersja trial mogła zawierać dodatkowe rozszerzenia (np. Zarządzanie aktualizacjami, Pełne szyfrowanie dysku) lub była wersją wyższą niż zakupiona. Wybrane moduły zostały zainstalowane i teraz nie posiadają aktywnej licencji. W takim wypadku, aby usunąć powiadomienie z komputerów należy wykonać poniższe kroki i odinstalować nadmiarowe elementy.

licencja na patch management wygasła

Jak usunąć powiadomienie o wygasłej licencji

Aby zdalnie odinstalować moduły z punktów końcowych, które nie są licencjonowane należy wykonać w konsoli GravityZone zdalne zadanie Rekonfiguracji agenta.

Sposób działania tego zadania omawiamy na tym filmie.

W swojej konsoli zarządzającej otwórz zakładkę Sieć, odszukaj komputery na liście i zaznacz je “ptaszkiem” obok nazwy.

zaznaczenie komputera

Nad tabelą kliknij przycisk Zadania i wybierz Rekonfiguruj agenta.

wybranie zadania rekonfiguracji

W oknie zadania, w górnej części zauważysz trzy kropki, są to Dodaj, Usuń i Lista zaznaczeń. Kliknij pozycję Lista zaznaczeń

lista zaznaczeń w zadaniu rekonfiguracji

W tym trybie musisz jeszcze raz od zera zaznaczyć moduły, które mają być zainstalowane na zaznaczonych wcześniej punktach końcowych. Jeśli coś zostanie zaznaczone, a tego nie ma to zostanie zdalnie dodane. Elementy, które nie zostaną zaznaczone, a są zainstalowane, zostaną usunięte.

moduły w zadaniu rekonfiguracji

Zauważ, że na liście nie ma pozycji, które nie posiadają aktywnej licencji. Jest to normalne. W ten sposób nie mogą one być zaznaczone i zostaną potraktowane jako te do usunięcia.

Potwierdź zadanie niebieskim przyciskiem na dole. Odczekaj kilka minut (zwykle nie dłużej niż 5 min). Po przekonfigurowaniu agenta na punktach końcowych nielicencjonowane elementy powinny zostać odinstalowane, a powiadomienia o wygasłej licencji powinny zniknąć.


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy