Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak odzyskać partycje zaszyfrowane przez dodatek FDE w Bitdefender GravityZone

Awatar

Krzysztof B.

13 marca 2024

Ten artykuł opisuje jak otrzymać klucz odzyskiwania dla usługi Bitlocker na Windowsie lub dla funkcji Filevault na macOS dla zaszyfrowanych partycji przy wykorzystaniu dodatku Bitdefender GravityZone Full Disk Encryption.

Metoda bez posiadania identyfikatora klucza odzyskiwania

Jeśli nie posiadasz identyfikatora klucza odzyskiwania wciąż możesz uzyskać swój klucz, aby odblokować dostęp do zaszyfrowanej partycji. Klucze usług Bitlocker i Filevault są umieszczone w konsoli Bitdefender GravityZone i przypisane do odpowiednich punktów końcowych.

Przejdź do zakładki Sieć w swoim panelu i odszukaj komputer na liście. Kliknij jego nazwę (jest na niebisko), aby wejść głębiej. W karcie Ochrona znajdziesz informacje o włączonych modułach. W niższej części odszukaj sekcję Informacje dodatkowe > Odzyskiwanie. Zobaczysz tam listę zaszyfrowanych partycji. kliknij niebieski napis Odzyskiwanie obok woluminu, do którego próbujesz uzyskać dostęp.

sekcja szyfrowanie w zakładce ochrona

W nowym oknie zobaczysz już wypełnione pole identyfikatora odzyskiwania. Dzieje się tak, ponieważ klucz jest przypisany do urządzenia w konsoli. Wpisz w odpowiednim miejscu swoje hasło administratora konsoli GravityZone i kliknij przycisk Odkryj. Pod spodem pojawi się gotowy do skopiowania klucz.

klucz odzyskiwania w konsoli

 

Metoda z wykorzystaniem identyfikatora klucza odzyskiwania

Jeśli posiadasz identyfikator klucza odzyskiwania ale nie jesteś pewien, który dokładnie to punkt końcowy (np. nie wiesz jak się nazywa ani jaki ma adres IP), możesz na jego podstawie odszukać swój klucz i odzyskać dostęp.

W tym celu w konsoli GravityZone przejdź do zakładki Sieć i kliknij u góry przycisk kłódki (Manager odzyskiwania).

menedżer odzyskiwania

W odpowiednich polach wpisz identyfikator klucza oraz swoje hasło administratora konsoli. Po kliknięciu przycisku Odkryj powinien wyświetlić się klucz odzyskiwania przypisany do tego identyfikatora.

klucz odzyskiwania uzyskany przez menedżera odzyskiwania


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy